
Blijvend gezonde witte tanden
22 februari 2023 om 13:47 ZorgAMERSFOORT Het bleken van tanden wordt steeds populairder. Voor een paar tientjes kun je al terecht bij sommige aanbieders. Maar het lachen vergaat je al snel als blijkt dat na enkele weken je tanden hun oorspronkelijk kleur weer terughebben. Nèzica Engelaer van Mondhygiënistenpraktijk Engelaer zag dit met lede ogen aan en biedt nu, op een verantwoorde manier, een betere optie aan.
Of eigenlijk meerdere opties, want ze biedt verschillende behandelmethodes aan. ,,Dat kan een behandeling zijn van drie à vier dagen die deels in onze praktijk plaatsvindt en deels zelf thuis kan worden voortgezet door de patiënt. Ook kan de patiënt zelf thuis de tanden bleken, maar die behandeling duurt al gauw twee weken,” zegt Nèzica Engelaer in haar praktijk aan de Koningin Wilhelminalaan.
LAAGDREMPELIG Het bleken van tanden sinds 2012 binnen de EU alleen door tandartsen worden gedaan. Nèzica volgde er een speciale cursus voor en onder supervisie van tandarts Dolf Hehenkamp mag ze het nu aanbieden aan patiënten van Mondhygiënistenpraktijk Engelaer. ,,En dan gaat het om echt bleken, dus met 6% waterstofperoxide. Andere aanbieders mogen dit niet doen en kunnen ook de producten waar wij mee werken niet aanschaffen. Bij alle behandelingen buiten tandartsen om, wordt maximaal 1% waterstofperoxide gebruikt. Meer is niet toegestaan. Je tanden worden dan alleen tijdelijk witter, maar na twee weken is dat weer verdwenen.”
Een mond moet hiervoor wel gezond zijn
Nèzica wil haar behandelingen wel zo laagdrempelig mogelijk maken. ,,Daarom heb ik op de kosten gelet en kunnen we dit voor een scherp tarief aanbieden. We beginnen altijd met een intake om te zien of iemand een behandeling kan ondergaan en toestemming heeft van de eigen tandarts. We moeten weten wat de status van het gebit is. Een mond moet hiervoor echt gezond zijn. Eigenlijk kun je alleen gave tanden en kiezen bleken. En het resultaat is niet bij iedereen hetzelfde. Soms kun je dan nog de behandeling aanpassen, maar bij 2% van de mensen werkt het niet. En dat is niet van tevoren vast te stellen.”
LACHLIJN Voor de behandeling worden de tanden nog even gepolijst waarna het tandvlees wordt afgeschermd met een siliconenlaagje. Vervolgens gaat de bleekgel over de tanden en kiezen die de lachlijn vormen, zegt Nèzica. ,,De achterste kiezen worden niet gebleekt. Na het aanbrengen van de gel wordt de mond vier keer vijftien minuten belicht met een Philips Zoom! lamp. Tussendoor wordt de gel steeds vervangen. De behandeling duurt zo’n twee uur. Daarna kunnen patiënten zelf thuis met een speciaal gemaakt malletje nog enkele dagen gels gebruiken die je 4 tot 6 uur in doet of een gel die je een half uur voor het slapengaan in doet.”
Wie tanden laat bleken zal wel even moeten afzien van rode wijn en ander kleurstofrijk voedsel, merkt Nèzica nog op. ,,Tanden absorberen kleurstoffen, daarom mag je tijdens en tot 48 uur na de behandeling dat allemaal niet eten of drinken.”
Dit artikel wordt u aangeboden door Mondhygiënistenpraktijk Engelaer.













