Maaike Dirkje Hop
Maaike Dirkje Hop Mark David

Dubieuze Avond in de Lieve Vrouw alweer bijna uitverkocht

13 september 2026 om 09:11 Podiumkunsten

AMERSFOORT Vooral vrouwen op het podium, een avond die maand na maand uitverkocht raakt, en een titel die bewust een beetje schuurt. Cabaretier Maaike Dirkje Hop brengt dinsdag 6 oktober voor de vijfde keer haar Dubieuze Avond naar Theater De Lieve Vrouw. Met vijf artiesten en host Maaike Dirkje Hop belooft het een avond vol cabaret, comedy en gloednieuw materiaal, maar verwacht alleen geen typische ‘Lady’s Night’.

,,Het is geen lady’s night, ik kies de mensen uit die ik goed, interessant en grappig vind,’’  zegt Hop. ,,In dit vak zijn dat nou eenmaal vaker vrouwen dan mannen. De humor van vrouwen is gelaagder,  intellectueler, verfijnder, volwassener en minder ego-gedreven. Daar hou ik van. Ik hou zelf van ambivalent theater, iets spannends, dat tot de verbeelding spreekt.’’

ELKE AVOND IS ANDERS

Wat de avond volgens Hop echt onderscheidt, is dat er geen twee keer hetzelfde programma is. ,,Elke avond is anders: nieuwe artiesten met nieuw materiaal. De avond is dus altijd uniek.’’ In Haarlem, waar de Dubieuze Avond maandelijks wordt gehouden, zit de zaal steevast vol met bezoekers die maand na maand terugkomen. In Amersfoort werden er vorig jaar zelfs extra stoelen bijgezet.

Voor de artiesten is de avond meer dan een optreden: het is een plek om nieuw materiaal uit te proberen, zonder het risico van een volledige avondvullende show. Precies dát maakt de timing extra treffend, want Hop zit middenin dat proces zelf. Ze werkt momenteel aan haar allereerste avondvullende voorstelling. Vanaf februari 2027 speelt ze de eerste try-outs, de première staat gepland voor eind november 2027. ,,Dat doe ik het liefst in De Flint.’’

Die eigenzinnige, ongepolijste toon is niet nieuw voor Hop. Eind vorig jaar won ze zowel de jury- als de publieksprijs van het Cameretten Festival met haar voorstelling Erkenning, de musical. De jury omschreef haar optreden als een orkaan op het podium: eenmaal begonnen is er geen ontsnappen meer aan, en roemde het stuk als een intelligent en indrukwekkend programma vol creatieve invallen. Diezelfde combinatie van scherpte en warmte is terug te zien in de manier waarop Hop de Dubieuze Avond samenstelt: een avond waar het publiek zich net zo welkom voelt als de artiesten op het podium. Gezellig is het, maar niet voorspelbaar.

Marianne Thieme, die eerder een editie van de Dubieuze Avond presenteerde, vatte dat eigenzinnige karakter treffend samen op de avond zelf: ,,Eindelijk cabaret dat niet de Volkskrant napraat.’’

Het seizoen begint in Haarlem, maar Hop wilde de avond ook elders neerzetten. Amersfoort, haar geboortestad, was een logische stap. ,,De Lieve Vrouw is een sfeervol theater in het hart van de stad. Artiesten die van buiten de stad komen, zijn vaak heel enthousiast over Amersfoort.’’

HET VOELT ALS EEN GEHEEL

Op 6 oktober staan onder anderen Selma Visscher, Jessica Jongeneel, Klub Karmijn en Djoni de Vos op het podium. De Vos komt uit Amersfoort zelf, is lid van Comedytrain en te horen als columnist bij radioprogramma Spijkers met Koppen. Klub Karmijn — het duo achter absurdistische sketches, bekend van Instagram — maakt voor het eerst deel uit van de line-up, net als Jessica Jongeneel uit Dronten, die als beginnend cabaretière voor het eerst in Amersfoort staat. ,,We zijn met vijf artiesten en een host en het voelt ook als een geheel’’, aldus Hop.

De voorstelling in De Lieve Vrouw begint dinsdag 6 oktober om 20.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie