Archiefbeeld uit 2023.
Archiefbeeld uit 2023. Rinus van Denderen

Femke Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

11 september 2026 om 17:29 Overig

BOEDAPEST (ANP) Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekend in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro). 

De mondiale atletiekbond is van plan het Ultimate Championship elke twee jaar te houden. De olympische kampioenen van Parijs 2024, de wereldkampioenen van Tokio vorig jaar en de winnaars van de Diamond League van dit jaar kwalificeerden zich automatisch voor het evenement. Het deelnemersveld is aangevuld met atleten op basis van hun positie op de wereldranglijst.

Broeders-Bol stapte dit seizoen over naar de 800 meter. De wereldkampioene op de 400 meter horden behaalde op haar nieuwe nummer brons op de EK in Birmingham en eindigde zaterdag als tweede in de finale van de Diamond League in Brussel. Met haar nationale recordtijd van 1.54,71 bezet ze de derde plaats op de wereldranglijst van dit jaar.

Op vrijdag 11 september 20.57 uur staat Femke Broeders-Bol aan de start van de 800 meter.
Op zaterdag 12 september 20.18 uur is de finale van de 800 meter met mogelijk Femke Broeders-Bol.  

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie