Het hoogste punt is bereikt van Parkweelde. Als eerste is Parkweelde 1 ontwikkeld, het gebied tussen de Adventkerk, Neptunusplein en de Hudsonstraat .
Het hoogste punt is bereikt van Parkweelde. Als eerste is Parkweelde 1 ontwikkeld, het gebied tussen de Adventkerk, Neptunusplein en de Hudsonstraat . Petra van Schaik

Hoogste punt Parkweelde

16 juni 2023 om 13:09 Nieuwbouw

AMERSFOORT Met een strakblauwe lucht en stralende zon stonden Nijhuis Bouw, gemeente Amersfoort en de Alliantie, samen met leerlingen van het Amsfort College, op 15 juni stil bij het hoogste punt van Parkweelde, waar vierhonderd nieuwe woningen in de wijk Kruiskamp komen.

Aan de Magelhaenstraat en omgeving in de wijk Kruiskamp stonden 224 appartementen die niet meer voldeden aan de wensen van deze tijd. Dat geldt ook voor zestien woningen aan de Leif Eriksonsstraat. De Alliantie heeft samen met de gemeente de toekomstplannen van deze wijk ontwikkeld. Er is overeenstemming met de gemeente over de sloop van 240 woningen en de nieuwbouw van vierhonderd woningen. Hiervan worden er 320 in de sociale huur gebouwd. Ook worden er tachtig woningen in het middensegment huur gebouwd.

Alliantie-directeur Joan van der Burgt: ,,We zijn ongelooflijk trots dat we met dit project een groot aantal mensen een nieuw thuis kunnen geven. Het toevoegen van betaalbare én duurzame huurwoningen is van substantieel belang vanwege de schaarste in het aanbod. Des te mooier is het om – samen met de generatie van de toekomst, de leerlingen van het Amsfort College – dit moment te vieren.” Wethouder Astrid Janssen voegt hieraan toe: ,,We bouwen niet alleen nieuwe woningen, maar ook ruimte voor spelen en elkaar kunnen ontmoeten op straat en in het groene middengebied. Zo is de wijk straks klaar voor de toekomst en klimaatbestendig.”

De bouw van de woningen in fase 1 is in volle gang. Nijhuis Bouw-directeur Nico van der Zee: ,,We zijn volop bezig met de afwerking van deze woningen. We leveren waarschijnlijk de eerste woningen in het laatste kwartaal van 2023 op.” Vanaf begin 2000 zijn de ontwikkelingen van Parkweelde gestart.. Als tweede Parkweelde 2 (aan de Van Randwijcklaan). Er zijn zowel koop- als huurwoningen gerealiseerd. Parkweelde 3 is het laatste deel van deze veelomvattende gebiedsontwikkeling. 

Koopmans is de aannemer van de woningen in fase 2 en 3 en denkt het laatste kwartaal 2023 te starten met de bouw van deze 2 fases. In totaal worden in deze fases 63 eengezinswoningen gebouwd en 123 appartementen. Voordat Koopmans start met de bouw sloopt het bedrijf Roseboom de bestaande woningen. Op dit moment zijn zij gestart met de sloop van de woningen.

EEN GOEDE BUUR

Het Amsfort College staat recht tegenover de bouwlocatie. De Alliantie en Nijhuis Bouw betrekken de school zoveel mogelijk in het bouwproces en proberen de overlast voor de leerlingen te beperken. ,,We willen een goede buur zijn voor de school”, vertelt Gert Ploeg, de omgevingsmanager van Parkweelde. ,,We houden met overlast rekening met de examens en begin juli komen de leerlingen weer een kijkje nemen op de bouw.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie