
Van Soest naar het Louvre: kunstenaar Edskea Verhoeff exposeerde in Parijs!
30 oktober 2025 om 12:21 Kunst Deel je nieuwsSoester kunstenaar Edskea Verhoeff had het zelf niet direct verwacht: dat haar werk ineens tussen internationale kunstenaars zou hangen in het Carrousel du Louvre in Parijs. Toch gebeurde het, nadat ze een formulier had ingevuld om haar werk te laten beoordelen door een team van curatoren. “Ik dacht: leuk om eens een professionele blik op mijn werk te krijgen. Maar toen bleek dat ze me hadden uitgekozen voor een expositie in Parijs!”
Van VJ naar interieurkunst
Edskea studeerde aan de Rietveld Academie en de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten. Ze werkte als VJ samen met dj’s, modeontwerpers en geurkunstenaars, en maakte shows voor onder meer Mysteryland New York, Dance for Life en het Rijksmuseum. Na de geboorte van haar dochters verhuisde haar studio van een grote ruimte van honderd vierkante in Amsterdam-Noord naar een tafel van één bij één meter in de slaapkamer.
Haar werk bleef zich ontwikkelen. Ze maakte de overstap van VJ naar interieurkunst: digitale portretten en ontwerpen die de grens tussen technologie en tastbaarheid verkennen. Zo ontwierp ze een tapijt en experimenteerde ze met digitale technieken. In haar nieuwste serie onderzoekt ze de balans tussen orde en chaos, tussen energie en vorm. “Ik vind het belangrijk dat mensen mijn werk kunnen aanraken. Vandaar ook de titel op de lijst: Touch me.”
Een onverwachte uitnodiging
“Ik stuurde mijn werk in via een online formulier,” vertelt Edskea. “Misschien had ik niet goed gelezen wat het precies inhield, want toen ik een mail kreeg met lovende woorden over mijn portret Adieu fleur du temps – een ingetogen beeld over ouder worden en zelfbeeld – stond daar óók een uitnodiging in voor een expositie in Parijs!” De tentoonstelling zou plaatsvinden in het Carrousel du Louvre, onder het beroemde museum. “Eerlijk gezegd dacht ik eerst dat het een grap was. Pas toen ze me belden, wist ik dat het serieus was.”
Van twijfel naar Parijs
De expositie was al binnen twee weken. “Mijn eerste reactie was: dat red ik nooit. Maar mijn moeder en mijn vriend zeiden: ben jij gek, dit moet je doen!” Binnen korte tijd regelde ze de verzending van haar werk én maakte ze een boek van negentig pagina’s met haar portretten. “Ik dacht: als ik ga, wil ik het goed doen.”
Een onvergetelijke ervaring
De opening overtrof al haar verwachtingen. “Bij de ingang begon de rij al bij de roltrap. Meer dan vijfduizend bezoekers! Ik heb prachtige gesprekken gevoerd, mijn boek laten zien en mensen ontmoet die geïnteresseerd waren in mijn werk.”
De ervaring bracht haar nieuwe contacten én inspiratie. “Zo’n avontuur geeft een enorme boost.”
galerieRIETVELD
Je kunt haar werk bekijken en kopen bij galerieRIETVELD - Zonnehof 4A - in Amersfoort. “Het is een plek voor en door kunstenaars uit de regio. We inspireren elkaar, en dat is waar kunst over gaat: verbinding.”
En of ze nog dromen heeft na Parijs? Ze lacht. “Zeker. Maar ik laat het liever een beetje aan het leven over. Vaak gebeuren de mooiste dingen onverwacht.”


















