
Eerste Nederlandse glas biënnale in Eemklooster Amersfoort
15 februari 2024 om 15:12 KunstAMERSFOORT In navolging van glas biënnales in Parijs, Ierland en Bulgarije vindt dit voorjaar de eerste Nederlandse glas biënnale plaats: Living The Glass Age in het Eemklooster in Amersfoort, van 22 maart tot en met 14 april.
Living the Glass Age bestaat uit een expositie met werk van 25 kunstenaars en een verdiepend programma: vier weekenden met diverse activiteiten waarin het publiek wordt meegenomen in de wereld van glas. Er zijn lezingen door specialisten, demonstraties, performances en een workshop glasfusing.
In het openingsweekend van 23 en 24 maart trapt het programma af met de Groene Mobiele Blaasoven op biogas van glasblazer Frederic Rombach en zijn er twee lezingen.
Frederik Rombach geeft een lezing op zaterdag 23 maart van 11.00 tot 13.00 uur. Zijn lezing gaat over duurzaam glas. Hij neemt zijn publiek mee in zijn zoektocht naar innovatie op het gebied van reclycled glas en duurzame vervaardiging ervan. Glas is zo alledaags maar er is ongelofelijk veel over te vertellen.
Op zondag 24 maart van 12.00 tot 14.30 uur is Philip van Boxtel uitgenodigd voor een lezing over glas en architectuur. Van Boxtel is opgeleid als bouwkundig ingenieur en architect en heeft altijd een passie gehad voor glas en toegepaste glaskunst. Hij heeft vele lezingen en cursussen gegeven over glas(kunst) en architectuur in binnen- en buitenland en praktiseert zelf diverse glastechnieken.
Er is tevens een doorlopende glasblaasdemonstratie (zaterdag 23 maart 13.30 tot 16.00 uur en zondag 24 maart 11.00 tot 15.30 uur). Rombach maakt sculpturen van gerecycled glas en streeft ernaar om dit op een zo milieuvriendelijk mogelijke manier te doen. In zijn openbare mobiele recycle glas studio geeft hij in het openingsweekend glasblaasdemonstraties.
Tijdens het weekend zijn er naast de lezing en de demonstratie van Frederik Rombach en Philip van Boxtel ook rondleidingen en doorlopend films over glas.
KAARTEN
Weekendtickets voor de expositie inclusief randprogramma (reserveren voor lezingen verplicht) kosten 10 euro en zijn te koop via www.livingtheglassage.com. Kaartjes voor de expositie doordeweeks zonder randprogramma kosten 5 euro.

















