In de Arnhemsestraat waren in 1913 nog nauwelijks winkels te vinden, met als uitzondering de sigarenwinkel ‘Graaf van Atlone’ op nummer 1 van Lubertus van Achterbergh.
In de Arnhemsestraat waren in 1913 nog nauwelijks winkels te vinden, met als uitzondering de sigarenwinkel ‘Graaf van Atlone’ op nummer 1 van Lubertus van Achterbergh. Archief Eemland
In Beeld

Amersfoort Toen en Nu: De Arnhemsestraat

13 november 2023 om 10:05 Historie

AMERSFOORT Hoe veranderde onze stad de afgelopen jaren? Sloop en nieuwbouw gaat nooit ongemerkt voorbij, maar het beeld van toen verdwijnt toch snel van ieders netvlies en uit het geheugen. In samenwerking met Amersfoort Toen en Nu kijkt de redactie wekelijks even over de schouder. 

Feest in Amersfoort: tegenwoordig omdat we uitgeroepen zijn tot beste stad van Europa, en 110 jaar geleden omdat we destijds 100 jaar onafhankelijk waren. Het jaar 1913 stond in het kader van het honderdjarig bestaan van het Koningrijk der Nederlanden. In de hele stad werden erepoorten gebouwd die deze gebeurtenis vierden, waaronder de afgebeelde in de Arnhemsestraat. Tijdens het grote feest werd herdacht dat de Fransen in 1813 verdreven waren en dat Prins Willem in Scheveningen weer in Nederland aankwam na achttien jaar in Engeland te hebben gewoond. Hoewel het hele jaar feest werd gevierd, was er één week in september een feestweek. Het echte feest zou in november moeten zijn, maar de kans op slecht weer werd dan te groot geacht waardoor het enkele maanden naar voren werd gehaald. In de Arnhemsestraat waren in 1913 nog nauwelijks winkels te vinden, met als uitzondering de sigarenwinkel ‘Graaf van Atlone’ op nummer 1 van Lubertus van Achterbergh, tevens handelaar in steenkolen.


De Arnhemsestraat anno nu met bekende modezaken en cafeetjes. (Foto: David de Vries) 

Meer oude foto’s zijn te vinden op het Instagramaccount Amersfoorttoenennu

Mail de redactie
Meld een correctie

David de Vries
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie