
75!
18 januari 2023 om 10:15 ColumnAfgelopen vrijdag werd deze mijlpaal al een beetje gevierd tijdens de nieuwjaarsborrel van deze mooie krant. Tijdens zijn welkomspeech werd redacteur Daan Bleuel er subtiel op geattendeerd dat ik de volgende dag jarig zou zijn. Zat er tijdens het ‘Lang Zal Hij Leven’ een beetje ongemakkelijk bij maar achteraf kon uw stukkiesschrijver, ziet er veel jonger uit!, het wel waarderen. Lekkere biertjes, schalen met dat ‘bruine fruit’ en nacho’s, een gerecht bestaand uit tortillachips bedekt met gesmolten kaas en diverse dips. Heel smakelijk maar lastig om het van de schaal los te krijgen. Zat regelmatig te stoeien met fotograaf Rinus van Denderen om de chips van elkaar los te peuteren. Was gezellig in Stadbrouwerij De Drie Ringen waar gastheer Jesper Kramp, met zijn staf, zorgde dat we niets tekort kwamen.
Dan de zaterdag, de dag waar mijn hele familie al weken naar uitkeek. Traditioneel gaan we na het afsteken van wat onschuldig vuurwerk richting Wereldrestaurant 22HIGH om daar een paar uur watertandend langs de vele verrukkelijke uitgestalde gerechten te schuifelen en met een bordje vol weer aan te schuiven bij de dierbare familie. Gastheer Hsu-Min Pan en zijn neef Hugo Gu stonden ons al met een grote glimlach op te wachten en door een schattig serveerstertje werden we naar onze tafel bij het raam met uitzicht op rotonde De Nieuwe Poort, begeleid.
Op vertoon van m’n legitimatie mocht: ‘Jarig Jobje Jopie’ een paar uur op kosten van de zaak gratis ‘snaaien’. Na ‘Lang Zal Hij Leven’ en een toast op mijn gezondheid kon het feestmaal beginnen. De kleinzonen en dochter stonden, nog voor ik smakelijk eten allemaal, kon zeggen al met een bord vol met van alles wat. Prachtig om te zien hoe de fanatieke voetballer, de gedreven skater, de gepassioneerde vechtsporter en het enthousiaste paardenmeisje even helemaal losgingen op de duizenden calorieën.
Ook de rest van de familie liet zich niet onbetuigd. Beide broers genoten van de talloze gerechten en zelfs mijn zus en schoonzus, niet zulke grote eters, gingen tot mijn grote genoegen een paar keer terug om nog wat op te scheppen. Onze zonen en schoondochters hadden het zwaar met keuzes uit de vele gerechten en vriendinnetje Rosanne van jongste kleinzoon sloeg deze hele keijzerlijke smulpartij met veel plezier gade. Tussen het eten door kort met eigenaar Hsu-Min staan babbelen waarna hij snel weer bijsprong want het gebrek aan personeel was ook bij zijn restaurant nijpend. Buurvrouw Tiny Jans was er met familie want zij is ook op deze dag 75 geworden en oud-voetbalmaatje Cor Koot zat met zijn gezin te genieten. We konden het niet laten om toch effe onze onvergetelijke voetbalcarrières aan te halen met niet te vergeten wat smeuïge kleedkamerhumor.
Vijfenzeventig jaar jong! Op de achtergrond hoor ik singer-songwriter Paul Simon met ‘Still crazy after all these years’. Klopt nog wel een beetje!
Joop de Keijzer
















