
Weerman en gletsjerdeskundige Peter Kuipers Munneke spreekt op eerste klimaatcafé in Amersfoort
29 april 2026 om 10:29 ActiviteitenAMERSFOORT De Grootouders voor het Klimaat Amersfoort en het Humanistisch Verbond Eemland organiseren op maandag 18 mei 2026 het eerste Klimaatcafé in Amersfoort. Het evenement vind plaats in Het Lokaal op de Oliemolenhof 20, de plek waar het lokale product ‘centraal’ staat.
Voorafgaand aan de gezamenlijke maaltijd vertelt de organisatie over wie we zijn, wat hen inspireert en hoe ze lokaal Amersfoort op de kaart willen zetten. De allereerste keer zal dat de biologisch koffie en thee van Simon Lévelt zijn. Hier zal Heike Vos over spreken.
KLIMAATMAALTIJD
Om 18.00 uur verzorgt de keuken van restaurant Het Lokaal voor €14,95 een klimaatmaaltijd, speciaal voor deze avond bereid. Na korte verhalen over het fenomeen ‘klimaatburgemeester’ en over gifvrije bloemen is het om 20.00 uur de beurt aan Peter Kuipers Munneke, die de bezoekers enthousiast verhalen vertelt over weer, klimaat en poolgebieden.
PRAKTISCHE INFORMATIE
De avond eindigt om 21.30 uur. Naast de maaltijd zijn ook de drankjes ‘s avonds voor eigen rekening. Deelname is gratis maar aanmelden is noodzakelijk. Bezoekers kunnen aangeven of zij gebruik willen maken van de gezamenlijke maaltijd of om 19.00 wensen te komen via de volgende link.














