Column Joop de Keijzer
19 november 2013 om 00:00 NieuwsToch maar de Sinterklaasintocht
Het is deze keer moeilijk kiezen waar ik over zal schrijven. Heb alleen maar leuke dingen meegemaakt. Een heerlijk avondje uit eten in de Krommestraat (Habibi). Een perfect georganiseerde presentatie (tevens eindejaarsborrel) van het zevende fotoboek 'Met Het Oog Op Amersfoort' in het statige pand de Mariënhof waar eigenaar en ondernemer Gerard van den Tweel zich een voortreffelijke gastheer toonde. Of de uitstekende borrel van een bekend automerk in het pand van Jan de Jong (Calveen) waar ik behoorlijk in de watten ben gelegd. Of de intocht van Sinterklaas in de Eemhaven.
Ik zwicht voor het grandioze feest van onze kindervriend. Wat een spektakel, wat een mensenmenigte, wat een organisatie, wat een topdag zonder een wanklank. Sinterklaasstadcomité had geen enkele concessie gedaan, zodat alles bij het oude bleef. Overvolle kades op de Grote en Kleine Koppel. Een stampvol Eemplein, langs de hele route rijen met uitgelaten kindertjes, vaders, moeders, opa's, oma's. Ik had als verslaggever de beste plek. Zat op de stoomboot om verslag te doen van dit perfect geslaagde evenement.
Wat heb ik genoten van de Sint en zijn gevolg. Pepernootpieten, Bakpieten, Paardenpiet, Grote Ogenpiet, acrobatenpieten, een Stafpiet, DJ piet, Zwakkeblaaspietjes, Rillende pietjes, pakjespietjes, fietspieten en boven alles verheven de goedheiligman, zichtbaar genietend van deze massale belangstelling. Heb hem maar heel kort kunnen interviewen, want hij wilde alsmaar zwaaien naar zijn kindertjes die soms al uren van te voren hadden staan wachten om maar een mooi plekje te hebben. Zijn paard Amerigo was zoek, maar werd gelukkig net op tijd gevonden. Zijn staf was dit keer in goede handen bij zijn oppaspiet. Weer een jaar verder, maar onze Sint blaakt nog steeds van gezondheid en viel na deze vermoeiende dag als een blok in slaap op zijn vaste slaapkamer bij V&D op het Sint-Jorisplein.
Schoentjes mogen worden gezet, verlanglijstjes mogen worden ingeleverd, gedichtjes mogen worden geschreven en liedjes mogen klinken in alle huiskamers van Amersfoort. Hij hoort alles, deze kwieke Sint en de cadeautjes worden opgeslagen in de Pakjestoren op het Lieve Vrouwekerkhof. We hebben met een ploegje vrijwilligers een hartstikke leuke reportage van de intocht gemaakt, die draait nu bij omroep EVA. Bij het terugzien hebben we wat afgelachen. Wat hebben wij een plezier beleefd aan het maken van dit programma. Ik neem mijn petje af voor alle vrijwilligers van alle instanties die hier aan hebben meegewerkt. Ook burgemeester Bolsius was op dreef, straalde van oor tot oor.
Een groot compliment gaat naar producent Gerrit Veenendaal die tot vijf uur in de ochtend heeft zitten monteren om het maar op tijd op de zender te krijgen. Amersfoort kon supertrots zijn op al deze mensen. Ze mogen hun schoen zetten. Ik hoop dat de Sint ze rijkelijk beloond. Amersfoort mag gerust als voorbeeld dienen want daar gebeurt het vlekkeloos!
Schrijfpiet,
Joop de Keijzer.














