Tienjarige stichting Siesta start actie 'Red de Pijp'

9 oktober 2013 om 00:00 Nieuws

AMERSFOORT - Siesta viert vrijdag 11 oktober haar tienjarig bestaan. De stichting is in 2003 opgericht vanwege de dreigende sloop van industrieel erfgoed aan de Eem en enkele gebouwen op de Wagenwerkplaats. Het is de stichting gelukt dit erfgoed te behouden. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Siesta houdt Max Cramer (architectuurhistoricus) vrijdagmiddag 11 oktober een lezing over de Erdalfabriek. Daarna zijn er rondleidingen in het complex. Dit onderdeel van het programma is helaas volgeboekt.

Deze dag draagt voorzitter Joke Sickmann haar functie over aan Agnes van Alphen. Van Alphen is reeds enkele jaren lid van het bestuur. De feestelijke receptie, tevens afscheid van Joke Sickmann, wordt gehouden bij Zeep Architecten in het voormalige Rohm en Haasfabriekscomplex aan de Kleine Koppel en begint om 17.00 uur aan het Oliemolenkwartier 100.

Nieuwe actie

Maar het werk van Siesta is nog niet af. Een nieuwe actie is de benefietcampagne: 'Red de Pijp'. In deze campagne wordt een beroep gedaan op de Amersfoortse gemeenschap om geld bijeen te gaan brengen voor de restauratie van de fabriekschoorsteen van De War, de voormalige stoomluciferfabriek 'de Eem', later Kleurstoffabriek Warner Jenkinson aan de Kleine Koppel 39 en 40.

Deze fabrieksschoorsteen is gebouwd in 1881-1883, als onderdeel van het oorspronkelijke fabriekscomplex. De schoorsteen staat ten westen van het hoofdgebouw, ter hoogte van het inpandige ketelhuis. De top van de schoorsteen is na 1980 verwijderd. Deze fabrieksschoorsteen is een van de drie vooroorlogse fabrieksschoorstenen die Amersfoort nog heeft. Het is tevens een van de oudste nog bestaande schoorstenen in Nederland. Voor meer gegevens: www.siesta-amersfoort.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie