Betere aansluiting verkeer op Utrechtseweg

26 augustus 2013 om 00:00 Nieuws

AMERSFOORT - De Utrechtseweg in Amersfoort krijgt een betere aansluiting voor autoverkeer ter hoogte van Zon en Schild, meldt de provincie Utrecht. Ook fietsers en voetgangers moeten in de nieuwe situatie veiliger kunnen oversteken. Tussen 27 augustus en 15 november vinden werkzaamheden plaats die hinder kunnen geven voor het verkeer en de omgeving.

Nu is het in de spits vaak lastig om vanaf Zon en Schild op een veilige manier de N237 op te komen. Om dit probleem definitief op te lossen, gaat de provincie Utrecht bij deze aansluiting verkeerslichten plaatsen in combinatie met opstelstroken.

De bestaande voetgangerstunnel is erg steil en wordt als sociaal onveilig ervaren. Met de komst van de verkeerslichten kan de tunnel worden gesloopt. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen in de nieuwe situatie veilig de Utrechtseweg oversteken door gebruik te maken van een drukknop op de fiets- en voetgangerslichten.

Aan de andere kant van de Utrechtseweg wordt een korte parallelweg aangelegd. Hiermee kan het bestemmingsverkeer aan die kant ook veilig van de nieuwe aansluiting gebruik maken.

Om bovenstaande aanpassingen te kunnen uitvoeren, moeten 25 bomen worden gekapt. De bomenkap wordt elders langs de N237 gecompenseerd.

Planning

Tussen 19 en 23 augustus startten de werkzaamheden met het verwijderen van bomen. Tussen 27 augustus en 23 september verlegt Stedin Netbeheer de gasleiding. Tussen 24 september en 15 november voert de aannemer wegwerkwerkzaamheden uit.

Verkeersmaatregelen

Tussen 24 september en 15 november is er hinder en vertraging voor het verkeer. Ter hoogte van Zon & Schild zal sprake zijn van periodieke rijstrookafzettingen waarbij het verkeer langs het werk wordt geleid.

Weekendafsluiting

Om te kunnen asfalteren, moet de weg ter plaatse worden afgesloten. Dit gebeurt in het weekend van 9 en 10 november. De afsluiting geldt niet voor (brom)fietsers en voetgangers. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via de N221, de A28 en de N413. Zon en Schild blijft bereikbaar per auto. Aanliggende woningen en bedrijven blijven waar mogelijk bereikbaar per auto.

Het kan zijn dat de werkzaamheden enige geluidshinder met zich mee brengen, omdat er tijdens de werkzaamheden ook gefreesd en gesloopt moet worden en er met zware machines moet worden gewerkt. Ook het werkverkeer kan enige geluidsoverlast veroorzaken.

Bij alle wegwerkzaamheden geldt dat weersomstandigheden ertoe kunnen leiden dat de planning noodgedwongen wat naar achteren schuift. Bijvoorbeeld als er lang achter elkaar veel regen valt. Asfalteren en markering aanbrengen is dan niet verstandig, omdat het resultaat van slechte kwaliteit zal zijn.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie