Afbeelding
Gemeente Amersfoort

Verenigingsscheidsrechter Rutger één van de provinciewinnaars Amateurscheidsrechter van het Jaar-verkiezing

1 december 2022 om 11:16 Voetbal

HOOGLANDERVEEN De stemmen zijn geteld en de provinciewinnaars uit de provincie Utrecht voor de Amateurscheidsrechter van het Jaar-verkiezing zijn bekend. Verenigingsscheidsrechter Rutger van den Noort, fluitend bij Vv Hooglanderveen en KNVB-scheidsrechter Brahim Bartoutouh, onder andere fluitend bij USV Hercules in Utrecht, vertegenwoordigen de provincie tijdens de eindfase van de landelijke verkiezing. De ontknoping van deze verkiezing is op 7 januari op de KNVB Campus in Zeist. Dat laat de KNVB weten in een persbericht.

Uit meer dan 19.000 stemmen is uit elke provincie één verenigingsscheidsrechter en één KNVB-scheidsrechter afgevaardigd naar de kwartfinaleronde. In de kwartfinale mogen de genomineerde scheidsrechters aan de jury motiveren waarom zij de Amateurscheidsrechter van het Jaar moeten worden.

lHALVE FINALE Van de twaalf provinciewinnaars per categorie gaan uiteindelijk zes verenigingsscheidsrechters en zes KNVB-scheidsrechters door naar de halve finale. Deze halvefinalisten krijgen een bezoek rondom een wedstrijd en worden ook in de praktijk beoordeelt.

VRAGENVUUR Drie scheidsrechters per categorie gaan uiteindelijk door naar de finale op 7 januari tijdens de Dag van de FairPlay, op de KNVB Campus in Zeist. Zij worden aan een vragenvuur onderworpen door de vakjury bestaande uit Franca Overtoom (assistent-scheidsrechter betaald voetbal), Bas Nijhuis (scheidsrechter betaald voetbal), Marc van Erven (CEO ARAG) en Sjoerd Mossou (voetbaljournalist, columnist en schrijver). De twee uiteindelijke winnaars krijgen tijdens de Dag van de FairPlay de award voor Amateurscheidsrechter van het Jaar uitgereikt.

VOLGEND NIVEAU ,,De Dag van de FairPlay is een sympathieke dag voor alle amateurscheidsrechters en een dag waarin FairPlay centraal staat. ARAG staat op deze dag rechtstreeks in contact met (potentiële) scheidsrechters. Samen met elkaar leert de aanwezige groep over relevante thema’s, zoals leiderschap, mentale fitheid en looplijntechnieken. Ook krijgen de scheidsrechters een update over de spelregels en is er een terugblik op het WK voetbal met scheidsrechter Danny Makkelie. Het doel is uiteindelijk om het scheidsrechtertalent bij de amateurscheidsrechters naar het volgende niveau te brengen.’’

ZOEKTOCHT KNVB en ARAG startten begin oktober de zoektocht naar de Amateurscheidsrechter van het Jaar. Met de verkiezing vragen beide partijen aandacht voor amateurscheidsrechters en het belang van FairPlay op de Nederlandse voetbalvelden. Bas Nijhuis, voormalig internationaal scheidsrechter in het betaald voetbal en eveneens jurylid: ,,We bevragen de zes finalisten op onderwerpen als spelplezier, toepassing van de regels en het voorkomen en oplossen van conflicten. Uiteindelijk is de award vooral een aanmoedigingsprijs om de scheidsrechters in het zonnetje te zetten. Duizenden amateurscheidsrechters door het hele land fluiten uit liefde voor de sport en doen dit op vrijwillige basis, maar krijgen daarvoor niet altijd de waardering. Daar willen we met deze verkiezing meer aandacht voor vragen.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie