
De cursus ‘Leer het heelal begrijpen’ geeft antwoorden op al je vragen over de sterrenhemel, het zonnestelsel en het heelal.
14 april 2026 om 10:31 Overig Deel je nieuwsIedereen verwondert zich wel eens op een mooie avond over de sterrenhemel: wat zijn al die heldere lichtjes en wazige vlekjes? Hoe groot en hoe oud is het heelal? Wat is een zwart gat? Waarom is Pluto geen planeet meer? Is er buitenaards leven? Wat leert de Webb Telescoop ons?
Hoe is het zonnestelsel geworden tot wat we nu zien? Hoe worden sterren geboren, leven en sterven ze? En waarom zien wij vanaf de aarde nooit de ‘achterkant’ van de maan?
Deze basiscursus sterrenkunde, die op 9 september 2026 begint, is bedoeld voor iedereen die gewoon méér wil weten over de sterrenhemel, het zonnestelsel en het heelal in het algemeen. Je krijgt een zeer breed overzicht van alles dat zich afspeelt in het heelal. Zo kun je ook meer genieten van sterrenkundeboeken en -artikelen, of documentaires op tv.
Over Artemis II bij de maan?
Nee, deze cursus gaat niet over ruimtevaart. Maar je leert wel alles over de bewegingen van de maan en de aarde, waarom je altijd maar één kant van de maan ziet, en waarom de maan steeds van vorm lijkt te veranderen (de maanfasen). En je leert over de banen van de maan en planeten, en waarom de Artemis II crew verder kwam dan wie dan ook daarvóór!
Sterrenkunde is leuk!
De cursus ‘Leer het heelal begrijpen’ is ook een zeer bijzondere cursus, met weliswaar veel informatie maar ook de inzet van hulpmiddelen, zoals allerlei unieke schaalmodellen die het begrip van het heelal vergroten; feiten kun je altijd later nalezen in Robs drie cursusboeken.
De opbouw is ook ongebruikelijk, met vier lessen over de bewegingen van de maan, de aarde en de planeten, en bijvoorbeeld over onze Tijd; dan vier lessen over het zonnestelsel; en daarna twee lessen over de evolutie van sterren en de opbouw van het heelal.
Met Robs planisfeer (draaibare sterrenkaart) en erg leuke sets Vragen & Opdrachten leer je belangrijke sterren en sterrenbeelden goed kennen.
Ten slotte geven de befaamde hoogleraren sterrenkunde prof. Ed van den Heuvel en prof. Henny Lamers elk een extra les, zodat het totaal op 12 lessen komt.
Amersfoort sterrenkundecursus-stad!
Robs cursussen zijn inmiddels een begrip geworden, al ca. 200 mensen deden mee aan de basiscursus (dit wordt al de tiende!), terwijl nog eens 170 mensen zijn speciale cursussen voor gevorderden volgden (zoals de nu lopende cursus ‘De sterrenkunde in 2026’).
Informatie
De 12 lessen zijn op de woensdagavonden van 9 september tot en met 26 november (uitgezonderd 14 en 21 oktober, en 2 december).
De cursus kost € 250,00. Dat is inclusief het cursuspakket t.w.v. € 61,80, dat bestaat uit de drie cursusboeken van de serie Genieten van de sterrenkunde en de planisfeer voor Nederland.
Opgeven: vóór 1 september, via info@walrecht.nl. Vol = vol!
Meer informatie: www.walrecht.nl


















