Foto ter illustratie
Foto ter illustratie Pixabay

87 leerlingen uit Turkije, Italië en Spanje op bezoek bij ’t Atrium

27 januari 2023 om 12:28 Onderwijs

AMERSFOORT Burgemeester Lucas Bolsius opent maandag 30 januari 2023 de uitwisselingsweek van middelbare school ’t Atrium. Dat laten zij weten in een persbericht. ,,’t Atrium kent een jarenlange traditie van uitwisselingen met leerlingen uit verschillende Europese landen in het kader van hun internationaliseringsprogramma. Tijdens de aankomende uitwisselingsweek logeren 87 leerlingen uit Turkije, Italië en Spanje bij (t)havo en (t)vwo-leerlingen uit klas 4 van ’t Atrium. Zij volgen die week samen en in landengroepen een educatief en cultureel programma.’’

Alle buitenlandse leerlingen en begeleiders komen met leerlingen van ’t Atrium bijeen en starten met het presenteren aan elkaar de culturele kenmerken van hun eigen land. ,,Andere programmaonderdelen zijn bijvoorbeeld een bezoek aan Amsterdam met daarbij de diverse musea. Ook een bezoek aan Amersfoort met zijn geschiedenis staat op het programma. Naast de verschillende schoolactiviteiten sluiten de leerlingen de week af met het oerhollandse schaatsen in Utrecht en een afsluitende feest in de Kabouterhut. In april gaan de leerlingen van ‘t Atrium een week op bezoek bij hun partners in Turkije, Italië of Spanje.’’

GRENZEN VERLEGGEN Danny Boots: ,,Verleg je grenzen is al jaren het motto van ’t Atrium. We zijn daarom ook erg blij dat we, na enkele jaren zonder uitwisseling, weer buitenlandse leerlingen en collega’s op onze school mogen verwelkomen. Wij zien de uitwisseling als een belangrijke bijdrage aan onze opdracht om van onze leerlingen wereldburgers te maken die over de grenzen van hun eigen leven en wereld heen kunnen en durven kijken.”

’t Atrium heeft een jarenlange traditie van internationale uitwisselingen. Een deel van de scholen waarmee ’t Atrium samenwerkt, is verenigd in de European Schools Association, de ESA, die ‘t Atrium in de jaren ’90 heeft opgericht. Deze scholen werken samen aan Erasmus+ projecten.

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie