
Faunahuis geopend op Bernhardkazerne in Amersfoort
10 juni 2026 om 14:18 NieuwbouwAMERSFOORT Op de Bernhardkazerne in Amersfoort is het Faunahuis geopend door burgemeester Lucas Bolsius, Jan Harmen Kiestra van Defensie Vastgoed Management en kolonel Martijn Peters, directeur Vastgoed Leefomgeving bij Defensie.
Het Faunahuis is een oud militair gebouw dat een nieuwe functie krijgt als ‘huis’ voor dieren die al langer op het terrein leven, zoals vleermuizen, kerkuilen, marters en hagedissen.
ZICHTBARE MIJLPAAL
De opening van het Faunahuis is de eerste zichtbare mijlpaal in de vernieuwing van de Bernhardkazerne. In opdracht van Defensie knapt het Rijksvastgoedbedrijf de kazerne de komende tien jaar op.
SAMENLEVEN
Burgemeester Lucas Bolsius: ,,Het Faunahuis is klein in omvang, maar groot in betekenis. Defensie hoort bij Amersfoort als Garnizoensstad en blijft ook in de toekomst zichtbaar aanwezig. De vernieuwing van de Bernhardkazerne laat zien dat legergroen en groene natuur samen kunnen gaan, met ruimte voor defensie en voor een stad waarin mensen en dieren prettig samenleven.”
De Bernhardkazerne moet volgens defensie in 2037 zijn uitgegroeid tot een moderne en duurzame locatie voor opleiding, training en werk van militairen.


















