Afbeelding
Eemhuis Amersfoort

Speciale taallessen voor Oekraïners bij Bibliotheek het Eemhuis

20 juni 2022 om 13:15 Maatschappelijk

AMERSFOORT Met de komst van veel vluchtelingen uit Oekraïne begin dit jaar, heeft Bibliotheek het Eemhuis snel geschakeld. De bibliotheek organiseert lessen waarbij mensen die de Nederlandse taal beter willen leren spreken, verder worden geholpen. 

De gemeente Amersfoort kwam in eerste instantie met het verzoek om iets voor de grote groep Oekraïners te organiseren. Daarom werd een aantal maanden geleden gestart met taallessen voor Oekraïners in de Bibliotheek het Eemhuis. De taallessen zijn erg gewild: de geplande lessen zitten helemaal vol en er zijn zelfs extra lessen ingepland. 

In een groep van maximaal twaalf personen worden de lessen op een speelse manier gegeven, met de nadruk op spreekvaardigheid zodat ze zich in allerlei dagelijkse situaties kunnen redden. Een cursus bestaat uit tien lessen van twee uur. ,,Het scheelt in de communicatie ook wel dat ik zelf van Oost-Europese afkomst ben en een woordje Russisch spreek. Het ijs is telkens snel gebroken en ik krijg veel positieve reacties na de lessen. De Oekraïners zijn dankbaar dat ze taalles krijgen”, vertelt Anna van Dorresteijn-Obutelewicz van Taalbureau Eemland. 

Meer informatie kan gevonden worden op www.bibliotheekeemland.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie