De cheque werd symbolisch overhandigd in Huize Miereveld.
De cheque werd symbolisch overhandigd in Huize Miereveld. ANWB

Fietsmaatjes Amersfoort wint beste idee van de ANWB

10 oktober 2025 om 08:25 Maatschappelijk

AMERSFOORT Fietsmaatjes Amersfoort heeft 15.000 euro van de ANWB gewonnen en daarmee is een nieuwe duofiets aangeschaft. 1110 mensen brachten hun stem uit op deze lokale vrijwilligersorganisatie en daarmee kwamen ze in de top drie voor ‘het beste idee’ voor de provincie Utrecht. 

Vervolgens heeft de adviescommissie van het ‘ANWB fonds maakt dromen waar’  deze prijs toegekend aan Fietsmaatjes Amersfoort. Het bestuur van Fietsmaatjes Amersfoort laat weten ontzettend blij te zijn. ,,Met deze prijs zetten we een volgende stap in onze ambitie om het duofietsen voor alle wijken in Amersfoort mogelijk te maken”, aldus Herman Hendrikson, voorzitter van Fietsmaatjes Amersfoort. 

RONDJE FIETSEN

In Huis Miereveld in het Leusderkwartier waren fietsmaatjes en gasten getuige hoe de prijs werd overhandigd door Jan Willem Juffer, één van de directeuren van de ANWB. Juffer sprak over het concept fietsmaatjes: ,,De donatie van het ANWB fonds had niet beter terecht kunnen komen”. Samen met ANWB-collega’s werd er nog een rondje geduofietst door de wijk zodat echt kon worden ervaren hoe het duofietsen is.

VRIJWILLIGERS GEZOCHT

Momenteel wordt er in de wijken Nieuwland, Randenbroek/Schuilenburg, Zuid, Centrum en in Hooglanderveen gefietst. Een hub in het Soesterkwartier wordt momenteel als volgende wijk opgericht. Hier zijn niet alleen kostbare duofietsen en stallingen nodig maar vooral ook vrijwilligers die op pad gaan of zich naast de fiets willen inzetten.

Wie interesse heeft om fietsmaatje te willen worden of een andere bijdrage wil leveren als coördinator, fietstechneut of partner kan terecht op fietsmaatjesamersfoort.nl of bellen met 06-50882360.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie