
100 jaar onderwijs Op de Berg!
24 mei 2023 om 20:39 Lokaal Deel je nieuwsJulia meisjesschool, Ansfridus jongensschool, Mirjam kleuterschool, School op de Berg
Een jaar lang aktiviteiten bij School op de Berg want dit jaar wordt het 100 jarig bestaan gevierd!
School op de Berg, destijds een rooms-katholieke meisjesschool aan de Tollenslaan 2-4 die de naam ‘Juliaschool’ droeg en behoort bij de Sint Ansfriduskerk aan de Jacob Catslaan. Het gebouw werd op 15 september 1922 ingewijd en op de school werd veelal les gegeven door nonnen van de ‘Zusters van Onze Lieve Vrouw van Amersfoort’. Op de Tollenslaan was ook de Mirjam kleuterschool gevestigd
De Ansfridus Jongensschool zat aan de Van Marnixlaan 53, destijds was gescheiden jongens- en meisjesonderwijs nog heel gewoon. Na de invoering van de Mammoetwet in 1968 kreeg de Juliaschool de naam ‘School op de Berg’ en werd het een gemengde school.
Zoals gezegd viert de school viert dit schooljaar zijn 100 jarig bestaan en wil dit ook graag met oud leerlingen vieren en met hen herinneringen ophalen. Daarom staat er een jubileum reünie gepland op zaterdag 10 juni 2023 voor oud leerlingen.
Via www.schoolopdeberg.nl kunt u zich opgeven voor de reünie















