Deze maand bespreekt Hans Loeve het boek Wondermond van Anne-Gine Goemans.
Deze maand bespreekt Hans Loeve het boek Wondermond van Anne-Gine Goemans. Boekhandel Riemer
Boek van de maand

Van Bloemendaal naar Moddergat

29 januari 2025 om 08:12 Achtergrond

AMERSFOORT Elke maand kiest Hans Loeve van Boekhandel Riemer voor deze rubriek een boek dat er om diverse redenen uitspringt. Deze maand is dat Wondermond van Anne-Gine Goemans.

Loeve: ,,We komen het verhaal binnen in 1906. Anna heeft haar man en zonen verloren aan de zee. Zij probeert haar hoofd boven water te houden door herenbezoek te ontvangen. Zelfs de dominee ‘helpt’ haar om rond te komen.”

,,Het verhaal leest als een historische roman met een prachtig Fries tijdsbeeld van Moddergat. Deze plek en haar historische gebeurtenissen staan model voor dit boek en de fictieve plaats Wondermond, waar het boek zich afspeelt.” 

TEGENSTELLING 

,,Dan staat de camera gericht op het nu; we maken kennis met Boye, een verwende rijke jongen die met zijn vader en moeder in Bloemendaal woont”, vervolgt Loeve. ,,Hij heeft een vriendinnetje, veel geld en de toekomst lacht hem tegemoet. Maar dan stort zijn wereld in. Zijn vader blijkt lang en veel belastingfraude te hebben gepleegd. Hij wordt opgepakt, alle rekeningen worden bevroren (inclusief die van Boye) en Boye vlucht met zijn moeder naar… Wondermond. Een grotere tegenstelling in leven en denken is wellicht niet denkbaar.”

VEEL HUMOR

,,Met veel humor wordt beschreven hoe zijn oma stil is blijven staan in de tijd. (,,Ze slaapt in een kast” en ,,Nee, we hebben hier geen winkels”). Met vallen en opstaan eigent hij zich een plaats toe, met verliefdheden en het werken bij zijn moeder die een nieuw bedrijf is begonnen (een parenclub).” 

,,Het boek is knap in elkaar gezet met de verschillende verhaallijnen. Vooral Boye die zich opwerkt van verwend wispelturig jongetje zonder weerbaarheid, naar een kranige jongeman die weet wat hij wil maakt indruk. Anne-Gine Goemans had haar plek al lang verworven in schrijvend Nederland maar dit is weer een kroon op haar werk”, zegt Loeve. 

AVOND MET GOEMANS

,,Daarom zijn we blij dat we op 12 februari 2025 de auteur in onze winkel mogen verwelkomen”, zegt Loeve. ,, Anne-Gine Goemans zal vertellen over haar boek en de ontstaansgeschiedenis ervan. Vanzelfsprekend komt het gehele oeuvre van deze actieve auteur aan bod. In het kader daarvan zal ze deze avond ook aandacht geven aan het net verschenen boek Dhr. weigert zorg, een aangrijpend boek over haar dementerende vader. Beide boeken zijn deze avond gesigneerd aan te schaffen.”

Aanmelden voor deze avond kan via de website www.boekhandelriemer.nl, waar de  boeken Wondermond en Dhr. weigert zorg, tevens te verkrijgen zijn.

Dit artikel wordt u aangeboden door Boekhandel Riemer.

Boekhandel Riemer
Emiclaerhof 18
033 456 08 04
amersfoort@boekhandelriemer.nl
www.boekhandelriemer.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie