Meander vraagt patiënten en bezoekers hygienemaatregelen in acht te nemen vanwege de griepgolf.
Meander vraagt patiënten en bezoekers hygienemaatregelen in acht te nemen vanwege de griepgolf. Foto Meander Medisch Centrum

Griepgolf zet zorg in Meander onder druk

16 februari 2026 om 16:47 Gezondheid-MeanderMC

AMERSFOORT Het is erg druk in Meander Medisch Centrum vanwege de griepgolf. Het ziekenhuis roept patiënten en bezoekers op om hygienemaatregelen in acht te nemen om verder verspreiding van het griepvirus te voorkomen.

Er zijn veel patiënten met luchtweginfecties die zorg nodig hebben. Tegelijkertijd is het verzuim onder zorgmedewerkers ook groter dan normaal vanwege de griep. Een crisisteam komt elke dag bij elkaar om te zien of er extra maatregelen nodig zijn om alle zorg die nodig is te kunnen blijven bieden. Zo is er een ‘cohort’ in gericht, waar mensen met luchtweginfecties bij elkaar liggen.

Meander vraagt bezoekers en patiënten om hygiënemaatregelen te nemen. Bij griep en ernstige verkoudheid is thuisblijven het veiligst en bij lichte verkoudheid wordt gevraagd een neus/mondmasker op te zetten. Ook schudden zorgverleners en patiënten geen handen om besmettingen te voorkomen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie