Skeelerbaan Park Randenbroek mogelijk

9 januari 2013 om 00:00 Nieuws

RANDENBROEK - De Skeeler- en schaatsbaan bij Park Randenbroek is definitief mogelijk. Woensdag heeft de Raad van State het beroep van een aantal omwonenden tegen het bestemmingsplan Park Randenbroek ongegrond verklaard. De bezwaren gingen vooral over de aanleg van een skeelerbaan aan de Rubensstraat op de plek waar nu de natuurijsbaan is.

Nu de bezwaren ongegrond zijn verklaard kan de Amersfoortse IJsvereniging de baan realiseren. De bedoeling is er een combibaan van te maken voor skeeleren in de zomer en schaatsen in de winter. In de winter krijgt de baan een laagje water zodat er al na een paar dagen vorst geschaatst kan worden en de ijsbaan ook meer schaatsdagen zal kennen. Gedurende de rest van het jaar is de baan in gebruik als skeelerbaan.

Park Randenbroek en omgeving moet volgens de gemeente een aantrekkelijke ontmoetingsplek worden voor alle mensen in Amersfoort. Recreatie, sporten en genieten van de natuur staan voorop. Concreet betekent dit dat de ecologische kwaliteiten van de Heiligenbergerbeek worden versterkt. Zo wordt een broekbos aangelegd, komen er een vistrap en schraal gras. Er komen recreatieve fiets- en voetpaden door het gebied, nieuwe speelplekken, een (verplaatste) dahliatuin en ligweiden.

De cultuurhistorie van het rijksmonument Park Randenbroek wordt hersteld. Daarnaast wordt het oude bos opgeknapt en verjongd en worden de sportvelden heringericht en groen ingepast. Vanwege noodzakelijk onderhoud en om het plan mogelijk te maken zijn inmiddels bomen en struiken weggehaald. Daarvoor in de plaats komen er ruim 8500 nieuwe bomen en struiken terug.

De werkzaamheden duren ongeveer tot eind 2013 en gebeuren met alle zorg voor de bestaande dieren en planten.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie