Femke bol wint voor de 29ste keer op rij de 400m horden tijdens de Diamond League.
Femke bol wint voor de 29ste keer op rij de 400m horden tijdens de Diamond League. Epa/adam Warzawa Poland out

Femke Bol voelde zich goed tijdens 400m horden in Polen

17 augustus 2025 om 07:45 Atletiek

CHORZOW/AMERSFOORT (ANP) Met een tijd van 51,91 liep Femke voor de 29ste keer naar de overwinning tijdens de Diamond League op 16 augustus, ook haalde ze hiermee de beste tijd van dit jaar in de wereld.

Bol was in polen nipt sneller dan in juli in Monaco, toen ze nog 51,95 liet noteren en ook al de snelste tijd van het seizoen neerzette. Eerder deze week greep ze bij een grandprixwedstrijd in Boedapest ook al goud (52,24).

,,Ik ben dit jaar in goede vorm en heel consistent geweest”, zei Bol na de wedstrijd. ,,In Boedapest was ik misschien een beetje roestig, maar vandaag voelde ik me echt goed. Als je consistent op een bepaald niveau presteert, kun je verwachten dat je beter wordt.”

FAVORIET

Bol is door haar recente prestaties topfavoriet voor de titel bij het WK in Tokio, september 2025. Haar grote concurrent, olympisch kampioen Sydney McLaughlin-Levrone, komt bij het WK niet in actie op de 400 meter horden. De Amerikaanse geeft de voorkeur aan de 400 meter vlak. ,,Dat Sydney McLaughlin niet meedoet aan de horden op het WK verandert wel en niet iets. Je loopt altijd om de beste te zijn. Maar ik weet dat ik nu de favoriet ben, dus dat is anders.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie