
Een helend koor in de DDR
4 maart 2026 om 08:36 ZakelijkAMERSFOORT Elke maand kiest Hans Loeve van Boekhandel Riemer voor deze rubriek een boek dat er om diverse redenen uitspringt. Het koor van de 300 moordenaressen van Willem du Gardijn is de keuze van deze maand. ,,Het is een schitterend en vooral origineel boek dat op het moment dat ik dit schrijf bij de achttien genomineerden voor de Libris Literatuurprijs 20026 staat”, steekt Loeve van wal.
,,De twee literatuurprijzen die onze winkel het meest effect hebben op de verkoop zijn de NS publieksprijs en de Libris literatuurprijs. Daarom is het altijd interessant om te kijken naar de longlist; welk boek ken ik nog niet? Het nieuwste boek van Willem du Gardijn kende ik nog niet en de titel intrigeerde me direct. Lezen dus. En wat een aangename verrassing was het! En hoewel de kans niet groot is dat hij auteurs als Buwalda of Auke Hulst zal ‘verslaan’, maar hoe de uitslag ook zal zijn, voor mij is dit boek de winnaar.”
GRAS GROENER BIJ DE BUREN
,,Het boek is in een staccato stijl, zonder dialogen, geschreven. Dat heeft een afstandelijk maar heel spannend effect op het verhaal. Naast deze originele invalshoek, is het thema ook intrigerend. Lena en Maksa zijn twee hartsvriendinnen en ze wonen in de DDR. Beiden hebben een kind. Ze lachen, huilen, verwonderen en werken samen in de fabriek. En hoe mooi het ook allemaal lijkt, het rijke westelijke gras lonkt. Er groeit een plan om te ontsnappen.”
TUNNEL
,,Menigeen kent de verhalen van mensen die vanuit de DDR vluchtpogingen deden om naar het Westen te gaan. Luchtballonen, verstekelingen en in dit verhaal wordt het een tunnel. Zo min mogelijk mensen weten ervan (de muren hebben oren…) maar op het moment surpreme loopt het helemaal mis. Een afschuwelijk drama! Lena wordt gemarteld en gevangen gezet. Uiteindelijk komt ze ook Maksa tegen in het gevang. Maar dat is geen fijn weerzin… Verraad? Door wie? Waarom? Heel langzaam komen we er achter wat er is gebeurd. En dan weet je wat echte vergeving is. Onvergetelijk mooi”, zegt Loeve.
AVOND MET WILLEM DU GARDIJN
,,In onze winkel hebben we naar aanleiding van het boek van de maand altijd een avond. Soms een boekenclub en soms een interview. Ook over dit boek ga ik Willem Du Gardijn interviewen op maandag 13 april. En natuurlijk is er voldoende ruimte voor vragen van aanwezigen. Nu heb je de kans. Ons adres: Emiclaerhof 18 Amersfoort. Meer tips en aanmelden voor de boekenclubs of andere events, zie onze website www.boekhandelriemer.nl. Het is natuurlijk te koop aldaar of in onze winkel, als je het van te voren al wilt lezen”, zegt Loeve tot besluit.
Boekhandel Riemer
Emiclaerhof 18
Amersfoort
033 456 08 04
amersfoort@boekhandelriemer.nl
www.boekhandelriemer.nl
Dit artikel wordt aangeboden door Boekhandel Riemer. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van De Stad Amersfoort.nl? Neem dan contact op met Michel Rodenburg (06-55706846 m.rodenburg@bdu.


















