Zing jezelf Heerlijk in je vel!
Zing jezelf Heerlijk in je vel! Frouwkjen van Duin

Zingen als verbindende kracht om goed in je vel te zitten. Hoe werkt dat?

18 maart 2025 om 08:23 Zakelijk Deel je nieuws

“Je weet pas echt hoe fijn en waardevol het is, als je de workshop zelf hebt gedaan”. Dit krijgt Frouwkjen van Duin, de bedenker van onder meer de workshop “Zing jezelf Heerlijk in je vel!”, vaak te horen. Begrijpelijk, want omdat het draait om gevoel is de workshop moeilijk in tekst te vatten. Hieronder toch een voorzichtige poging om uit te leggen hoe en waarom zij in haar workshops zingen inzet als verbindende kracht.

Misschien goed om te beginnen bij het begin. Frouwkjen is opgeleid als diëtist en voeding- en gedragswetenschapper. Meer dan 20 jaar geleden sprak zij in het TV-programma Koffietijd al wekelijks over gezonde leefstijl. Maar hoe langer zij daar mee bezig is en hoe meer mensen zij daarin heeft begeleid, hoe meer zij overtuigd is geraakt dat de basis het allerbelangrijkst is. De pijlers gezonde voeding, beweging en ontspanning moeten ergens op ‘kunnen landen’. Die basis is jezelf de moeite waard vinden (zelfliefde) en jezelf kennen. Zodat je op een liefdevolle manier goed voor jezelf kan zorgen, op een manier die bij je past. 

Voor zelfliefde en zelfkennis is verbinding onmisbaar. Verbinding met je lichaam (want je lijf kan je veel over jezelf ‘vertellen’ als je er goed naar ‘’luistert’) en je geest, dus mentaal, want ook bijvoorbeeld je emoties kunnen je veel over jezelf leren als ze er mogen zijn.   

Met zingen oefen je heel bewust die verbinding. Je bent bewust van je lichaam. Hoe je ademt of je ontspannen bent, hoe je staat. Tegelijkertijd gebeurt er mentaal veel, emoties komen door muziek en zang op een andere manier ‘binnen’. Omdat Frouwkjen ook veel ervaring heeft als singer-song writer, heeft ze zelf ervaren hoe universeel en bijna magisch de kracht van muziek en zang is. Dat is de reden dat ze de zangworkshops is gaan ontwikkelen. Workshops waarin het niet gaat om zangtalent of ervaring maar waar het zingen wordt gebruikt als verbindende kracht.  

In haar workshops wisselt ze korte ‘levenslesjes’ (over onder meer zelfliefde, zelfkennis, zelfvertrouwen) af met het op verschillende manieren samen zingen van stukjes uit toepasselijke liedjes. Zodat de woorden op een hele fijne manier worden omgezet in gevoel. De live begeleiding op piano of gitaar versterkt dit nog eens. Verbinding voelen is de basis om zowel fysiek als mentaal goed in je vel te zitten.

Als je zelf goed in je vel zit, kan je er ook beter voor een ander zijn. Het bijzondere van samen zingen is dat het ook nog als vanzelf direct verbinding met anderen brengt. Samen zingen is gewoon heel fijn en het ‘opent je hart’, iets wat in deze onrustige tijd extra waardevol is.

Veel mensen denken dat ze niet kunnen zingen. Deze workshops bewijzen het tegendeel. Echt iedereen kan hier de magische en verbindende kracht van samen zingen ervaren.

Wil je meer weten over deze bijzondere workshops, kijk dan op www.leefstijl3x3.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie