
Resultaten enquête woningbouwinitiatieven bekend: grote behoefte aan nieuwe woningen in Hooglanderveen
4 december 2025 om 07:43 PolitiekHOOGLANDERVEEN 186 bewoners van Hooglanderveen hebben in oktober een enquête ingevuld over vier nieuwbouwprojecten in Hooglanderveen. Uit de resultaten blijkt dat er een grote behoefte is aan nieuwe woningen in het dorp. Voorrang voor inwoners van Hooglanderveen is een duidelijke wens. Grootschalige bebouwing en nieuwbouw in de Groene Zoom ziet een deel liever niet. Voor het idee van toegankelijk groen en wandelpaden is waardering. Aandachtspunten zijn vooral verkeer en parkeren.
Uit de peiling blijkt dat de behoefte aan nieuwe woningen in Hooglanderveen groot is. Naast seniorenwoningen is er duidelijk ook vraag naar (betaalbare) starterswoningen. Er is een duidelijke wens voor voorrang voor inwoners van Hooglanderveen. Nieuwe woningen mogen geen extra verkeersdruk veroorzaken en parkeervoorzieningen moeten goed en veilig bij de woningen worden geregeld. Bebouwing in de Groene Zoom ziet een deel liever niet, net als grootschalige bebouwing; men hecht belang aan het behoud van groen en het dorpse karakter van Hooglanderveen. Het idee van toegankelijk groen, wandelpaden en kenmerkende elementen wordt gewaardeerd.
VERVOLG
De gemeente Amersfoort neemt de resultaten mee in haar afweging om te bepalen in hoeverre de afzonderlijke plannen wenselijk zijn. De verwachting is dat de gemeente hierover eind dit jaar/ begin volgend jaar communiceert. In haar afweging spelen meerdere factoren een rol. De uitkomsten vormen geen stemming of bindend advies.
OVER DE PEILING
De gemeente ziet in de plannen van de initiatiefnemers kansen voor het verminderen van het woningtekort en het verbeteren van openbaar groen. Omdat de gemeente ook wil weten wat bewoners van de plannen vinden, hebben de ontwikkelende partijen in afstemming met gemeente Amersfoort een peiling opgezet. Deze kon worden ingevuld van 15 tot en met 28 oktober 2025. Om iedereen een toelichting te kunnen geven op de plannen werd op 15 oktober 2025 een inloopbijeenkomst georganiseerd, die door ruim 250 mensen werd bezocht.
AANLEIDING
In Amersfoort is de vraag naar woningen groot. Ook de komende jaren neemt de vraag toe. Daarom heeft een aantal ontwikkelende partijen een voorstel gedaan voor de bouw van nieuwe woningen in Hooglanderveen. De plannen raken de Groene Zoom in Hooglanderveen. Daarom is er extra aandacht voor de inrichting en het toegankelijk maken en verbinden van het omliggende groen.















