Het geheim van de Haspelnap; nu te koop in de bibliotheken
Het geheim van de Haspelnap; nu te koop in de bibliotheken Karin Horst

Verkoop Amersfoorts kinderboek voor Serious Request

12 december 2022 om 10:57 Overig Deel je nieuws

In 2009 waren duizenden schoolkinderen in Amersfoort in de ban van het kinderboek ‘Het geheim van de Haspelnap’. Het vertelt over twee kinderen die ontdekken dat er een draak gevangen zit in Amersfoort. Het boek werd geschreven door Jolanda Oudijk, Annette Verspoor en Karin Horst. De laatste is tevens de uitgeefster van het (grote) boek. De exemplaren die nog bij haar thuis liggen, stelt zij beschikbaar voor ‘het vergeten kind’; het goede doel dat is gekozen voor Serious Request. Ze zijn te koop voor maar 5 euro bij alle bibliotheken van Eemland en via de site van Serious Request

Miniboekje en het grote exemplaar
In eerste instantie kregen de schoolkinderen in 2009 een miniboekje. Daarin stond niet het hele verhaal. De draak was bevrijd, maar ze moesten meehelpen om een sleutel te vinden waarmee ze terug kon vliegen naar Vuurland. De extra hoofdstukken in het grote exemplaar verhaalt hoe ze dat lukt. Omdat het verhaal zich afspeelt in de stad, herkennen veel kinderen het. In 2009 waren er veel live gebeurtenissen omheen. Videofilmpjes van Sofie en Najib die in de stad aan het speuren zijn, zijn nog op youtube te vinden. Het grote doel destijds was om zoveel mogelijk kinderen aan het lezen te krijgen en dat is gelukt, mede doordat er zo werd meegeleefd met de hoofdpersonen. Het verhaal over dat er een draak gevangen heeft gezeten onder de fontein op de Hof is zo langzamerhand verandert in een legende. Een legende die zijn oorsprong vindt in een kinderboek. 

Goede doel
De verkoop van een kinderboek voor het goede doel ‘Het vergeten kind’ past volgens Karin Horst heel goed bij wat ze met het boek oorspronkelijk wilde: kinderen helpen.
Mensen die het boek kopen, ontvangen er een gratis 3d-kaart bij van de draak die onder de fontein op de Hof gevangen zit 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie