
Amnesty International vraagt inwoners van Amersfoort brieven te schrijven tegen onrecht
2 december 2022 om 15:50 Overig Deel je nieuwsAmnesty International vraagt inwoners van Amersfoort brieven te schrijven tegen onrecht
Ieder jaar rond 10 december - Internationale dag van de Rechten van de Mens – worden wereldwijd miljoenen brieven geschreven tegen onrecht. Voor mensen die onterecht vastzitten, of bedreigd en gemarteld worden omdat ze opkomen voor hun rechten. Ook in Amersfoort komen mensen samen tijdens de Write for Rights schrijfactie van Amnesty International.
Schrijf een brief, verander een leven
Tijdens Write for Rights schrijven mensen brieven naar autoriteiten van verschillende landen om hen onder druk te zetten de mensenrechten van bepaalde individuen te verbeteren.
Dit jaar komt Amnesty International onder andere in actie voor Zineb Redouane. Zij kwam om het leven toen mensen in haar straat in Mareseille, Frankrijk demonstreerden. Ze werd in het gezicht geraakt door een traangasgranaat van de politie en overleed in het ziekenhuis. Bijna vier jaar na haar dood is er nog niemand verantwoordelijk gehouden voor de aanval op haar leven.
Ook voert Amnesty International actie voor Vahid Afkari, die in 2017 en 2018 vreedzaam demonstreerde tegen politieke onderdrukking in Iran. Hij werd daarvoor veroordeeld tot 33 jaar gevangenisstraf en 74 zweepslagen. Hij werd gemarteld en zit in eenzame opsluiting.
Voor deze twee mensen en anderen komen we rond 10 december wereldwijd in actie.
Schrijven heeft effect
Het schrijven van brieven heeft de situatie van veel mensen al verbeterd. Met postzakken vol brieven dwingt Amnesty International machthebbers om onrecht aan te pakken. Vaak helpt de extra aandacht om mensen vrij te krijgen of te zorgen voor bescherming en gerechtigheid. Zie hier de successen van eerdere Write for Rights.
Schrijflocaties in Amersfoort
Op zaterdagmiddag 10 december organiseren wij weer een schrijfactie in bibliotheek Eemhuis. Van half vier tot half vijf ontvangen we een reeks van bekende en onbekende Amersfoorters die vertellen waarom ze ook dit jaar schrijven. Wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh komt langs, we zoomen in bij onze collega’s in Leusden, een ervaringsdeskundige van mensenhandel komt vertellen over haar belevenissen, Jos Houtman van KEI-roze schuift aan om over LHBT-rechten te spreken en de stadsdichter Twan Vet maakt een speciaal gedicht voor deze gelegenheid. De uitzending wordt aan elkaar gepraat door Gerard Hogerwerf, bekend van radio de Golfbreker. Woon dit wervelende programma live bij in de espressobar van de bibliotheek, óf kijk vanuit huis mee
Behalve in de bibliotheek kun je op 10 december ook schrijven in de Johanneskerk, van 14.00-15.00 uur en op zondagochtend 11 december staat Amnesty Amersfoort in de Xaveriuskerk.













