
Eerste verplaatsbare woningen ‘Thuis in Duist’ geplaatst
1 april 2026 om 14:39 NieuwbouwAMERSFOORT De eerste woningmodules van ‘Thuis in Duist’ in de wijk Bovenduist, naast Vathorst, zijn geplaatst. Het gaat hier om woningen die snel gebouwd kunnen worden. Ook zijn de woningen verplaatsbaar. In totaal gaat het om 286 woningen.
Jeroen Bulthuis, wethouder Wonen: ,,Om het woningtekort op korte termijn te verkleinen kijken we ook naar tijdelijke woonoplossingen of andere manieren om snel woonplekken te realiseren. Zoals met verplaatsbare woningen of flexwoningen die vaak sneller klaar zijn dan traditionele woningbouw. Zo kunnen we ook urgent woningzoekenden sneller helpen. Deze woonoplossingen zijn aanvullend op onze inzet om gemiddeld duizend woningen per jaar te bouwen.”
FLEXWONINGEN
Ook op andere plekken in Amersfoort onderzoekt de gemeente mogelijkheden voor flexwoningen, om zo op meerdere locaties snel woonplekken te creëren voor verschillende doelgroepen. ,,De gemeente zet zich in om tot en met 2028 jaarlijks 200 tot 250 flexwoningen in onze stad toe te voegen”, schrijft de gemeente Amersfoort in een persbericht.
De woningen in Thuis in Duist zijn flexwoningen, die zo zijn ontworpen dat ze verplaatst kunnen worden zonder in te leveren op wooncomfort. In totaal komen er 240 sociale huurwoningen en 46 middeldure huurwoningen voor starters, kleine gezinnen en stellen. Tachtig van de sociale huurwoningen zijn bestemd voor statushouders. De woningen kunnen in de toekomst eventueel worden verplaatst naar een andere plek binnen Bovenduist; daarover wordt later besloten. Aan het project werken gemeente Amersfoort, Ontwikkelingsbedrijf Vathorst en woningcorporatie de Alliantie.
















