Twee muzikale Hildes gaan een wereldse reis maken tijdens Klassiek onder de bomen

14 augustus 2025 om 17:40 Muziek Deel je nieuws

Twee muzikale Hildes gaan een wereldse reis maken tijdens Klassiek onder de bomen  

Zondag 31 augustus is de laatste vakantiedag van deze grote vakantie. Velen zullen hun vakantieverhalen met elkaar delen. Dit kunt u ook doen op deze dag, want om 12:00 uur gaan Zangeres Hilde Schouls (47) en pianiste Hilde Stolker u meenemen in een wereldse reis tijdens Klassiek onder de bomen. Beide dames gaan dan een bijzonder klassiek lunchconcert geven. Dit is onder de grote rode beukenboom in de Pastorietuin van de Geloofsgemeenschap Sint Martinus te Hoogland. Een paar weken geleden spraken we zangeres Hilde Schouls onder deze boom. Het onder een boom zingen is voor haar niet helemaal vreemd, omdat zij een tijdje geleden op een uitvaartbeurs heeft gestaan. Dit was in de tuinen van Appeltern en toen merkte zij al dat zij dit heel erg lekker vond.  

“Eigenlijk zing ik al mijn hele leven”

Hilde woont in onze stad en naast haar werk als ergotherapeut zingt zij heel veel. Dit doet zij enorm graag. Zij zingt graag heel veel klassieke zang en dat wil zij tijdens dit komende lunchconcert heel graag doen. Dit zijn liederen die zij in de loop der tijd allemaal geleerd heeft. Maar ook heeft zij heel veel klassieke liederen verzameld. Hilde vertelt dat zij heel erg graag zingt en we vragen haar waarom dan wel. Waarop zij deze reactie geeft: “Eigenlijk zing ik al mijn hele leven.”

“Het kan ook zomaar zijn dat je mee gaat neuriën” 
Op de vraag wat haar zang doet als zij zingt voor mensen die te maken hebben met dementie of eenzaamheid, geeft zij deze reactie: “Je ziet heel vaak dat het als eerste heel veel emotie oproept. Muziek doet iets met je gevoel, want je verstand schakelt je even uit en je luistert er even naar en gaat mee in de sfeer. Maar muziek doet ook heel veel met je brein. Het brengt ook vaak herinneringen oproepen. Het kan ook zomaar zijn dat je mee gaat neuriën en dit zorgt er allemaal voor dat je hoofd geactiveerd wordt. Het eindresultaat is dan dat je gemakkelijk contact maakt met mensen. Je gaat ook uit je herinnering dan ook vertellen over de muziek die je hoort. Maar je kunt er ook weer vrolijker van worden. Dus dit doet heel veel voor een mens en daar draagt dit concert duidelijk aan bij!” 


Tijdens dit concert gaat Hilde Schouls samen met pianiste Hilde Stolker optreden. In dit concert wil zij alle mensen meenemen in een trip naar verschillende wereldse landen. “Ik heb in de afgelopen uit heel veel landen muziek kunnen verzamelen en waarmee ik in een rol stap van iemand die daar leeft. Het wordt eigenlijk een wereldreisje die we gaan maken hier onder deze boom.” aldus Hilde.

Klassiek onder de bomen begint om 12.00 uur en iedereen is van harte welkom. Dit lunchconcert wordt mogelijk gemaakt door divers subsidies van fondsen. Daar zijn we heel erg blij mee!

Na afloop vragen een mooie vrijwillige bijdrage!

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie