
De Erfschat reist door! Lezing Eemhuis
27 mei 2024 om 11:43 Lokaal Deel je nieuwsOnderwerp: lezing Op reis door De Erfschat 6 juni a.s. in Het Eemhuis, Amersfoort en boekenproject
Persbericht : De Erfschat reist door!
Nu een jaar geleden werd het eerste exemplaar van de roman De Erfschat van Marlene van Steensel door Prinses Laurentien in ontvangst genomen en gaf zij de aftrap voor de leesreis van De Erfschat. Sindsdien ontving het fascinerende boek, dat zich afspeelt tegen de achtergrond van het nabij Amersfoort gelegen jeugddorp de Glind, lovende recensies en vindt het weerklank bij jong en oud. Velen stapten in de trein van De Erfschat en inspireerde van Steensel tot nieuwe projecten en verdieping van haar lezingen over De Erfschat. Woensdag 6 juni a.s. spreekt zij in Het Eemhuis in Amersfoort
Laat je door de schrijver meenemen op haar reis bij de totstandkoming van ‘De Erfschat en ontdekkingstocht door het complexe landschap van haar jeugd waarin doorgegeven trauma, vriendschap en veerkracht centraal staan. Hoewel het boek geen autobiografie is, weeft het talloze autobiografisch geïnspireerde thema’s samen. Het vormt een adembenemende familiegeschiedenis, waarbij in een afgelegen jeugddorp het koloniale oorlogsverleden herleeft.
Ongekende wereld in beeld
Als kind van een getraumatiseerde KNIL-militair woonde Marlene van Steensel, na het plotselinge overlijden van haar moeder, in de jaren zeventig een periode in een pleeggezin in het Jeugddorp de Glind, een streng gereformeerd, bijna van de buitenwereld afgesloten dorp. Ze schreef toen al in haar dagboek: Ik wil een boek schrijven over ‘hier’. In haar debuutroman brengt de auteur haar persoonlijke en professionele ervaringen samen tot een fictief verhaal.
Naoorlogse stemmen
Op boeiende wijze belicht zij hoe naoorlogse stemmen doorleven in het heden; in haar gezin van herkomst, het jeugddorp en de samenleving. Van Steensel heeft scherp zicht op onderliggende patronen en weet deze zichtbaar en voelbaar te maken in haar roman. Daarbij legt zij sterke verbanden met het koloniale verleden van Nederland.
Boekenproject de Reizende Erfschat
Het boek blijkt, getuige de recensies, een waardevolle schat, in het bijzonder ook voor jongeren. Vanuit haar eigen ervaring weet Marlene hoe belangrijk het is om als jongere je wereld te kunnen vergroten en te begrijpen door te lezen, juist ook als het leven (even) niet meezit. Z startte het boekenproject De Reizende Erfschat voor middelbare scholen: een rondreizende boekendoos met De Erfschat die op basis van uitlening een klas leerlingen van De Erfschat voorziet samen met een uitdagende lesopdracht.
Marlene van Steensel werkt als docent Social Studies. In 2019 voltooide ze de Schrijversacademie.
Kom het beleven a.s. 6 juni in Het Eemhuis om 19.30! Na afloop is er ruimte om door te praten en natuurlijk gelegenheid tot signeren van het boek.
Voor meer info, recensies en actualiteiten kijk op www.marlenevansteensel.nl T: 06-31 96 02 41

















