Watermeloen
Watermeloen Anne Belleforte

Zondag, 12 juli 15:00 uur Architectuur als verzet (in gesprek met publiek) Anne Bellaforte

4 juni 2026 om 11:56 Kunst Deel je nieuws

Architectuur als verzet (in gesprek met publiek)Verzet tegen gehomogeniseerde, mondiale, commerciële architectuur door lokale vormen en materialen te vieren, het respecteren van lokale context en cultuur bij projectontwikkeling, openbare ruimtes die vrouwvriendelijk zijn ontworpen…. 

Verzet | Resist | Weerstand | Rebellie | Rebel

Als kunstenaar kun je op verschillende manieren verzet laten zien tegen ontwikkelingen of gebeurtenissen die je bedreigend vindt of waar je kritiek op hebt. Kunst kan een vorm van protest zijn. Redenen voor verzet zijn er genoeg: groeiende macht van overheden, burgers die vastlopen in bureaucratie, een aarde die wordt uitgeput en sociale mediabedrijven die verslavende algoritmes gebruiken.

Is kunst een middel om een dialoog aan te gaan over onrecht, vervuiling, klimaatverandering, biodiversiteit, autoritaire systemen, big tech? Zet deze expositie iets in beweging? Waar verzet is, is wrijving en waar wrijving is, is glans….

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie