Een impressie van het paviljoen.
Een impressie van het paviljoen. Schipper Bosch

Omwonenden vrezen overlast door komst van nieuw horecapaviljoen aan de Eem

19 mei 2025 om 10:26 Horeca

AMERSFOORT Op een warme zomeravond lekker op het terras zitten langs de Eem? Als het aan projectontwikkelaar Schipper Bosch ligt is dat in de toekomst mogelijk. Het vastgoedbedrijf wil een horecapaviljoen realiseren aan de Grote Koppel, maar omwonenden zijn bang voor overlast.

door Nieuwsplein33 

Waar het restaurant de deuren moet openen is al goed zichtbaar op de kade. Op de plek waar in 2005 pakhuis ‘t Spijkertje is gesloopt ligt een groot betonnen plateau. Op die plek wil de projectontwikkelaar de nieuwe horecagelegenheid bouwen. Dat wordt 275 vierkante meter groot, verdeeld over drie verdiepingen. Op de eerste verdieping komen aan de kant van het water een terras en de toiletten. Tussen het gebouw en de waterrand moet ruimte komen voor een terras. Het stadsbestuur is enthousiast over de plannen en noemt het ,,een waardevolle toevoegingen aan het gebied.” Maar lang niet alle omwonenden delen dat enthousiasme.

OVERLAST VOOR OMWONENDEN 

Een groep buurtbewoners verzamelde twee jaar geleden 178 handtekeningen, tegen de komst van het paviljoen. Zij vrezen vooral voor overlast, zoals lawaai. Ook is een aantal omwonenden bang dat het als nieuwe hangplek gebruikt gaat worden. Het paviljoen komt op nog geen twintig meter afstand van de dichtstbijzijnde woningen.

Volgens de gemeente gaat de overlast voor omwonenden meevallen. ,,Het terras komt hoofdzakelijk aan de zijde van de Eem met veel zon. Daarmee wordt de mogelijke overlast van het terras voor de bestaande woningen geminimaliseerd.”

De komst van het restaurant is nog niet definitief. De gemeenteraad moet nog akkoord geven. Ook kunnen inwoners nog bezwaar maken op de plannen. Dinsdagavond kijkt de gemeenteraad weer naar de plannen.

Dit bericht werd eerder gepubliceerd op de website en in de app van Nieuwsplein33. (Een journalistieke samenwerking tussen De Stad Amersfoort, De Stadsbron en RTV Utrecht.)


Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie