Het Viva Vathorst Grachtenfestival en Swim to Fight Cancer bundelen hun krachten op 11 juli.
Het Viva Vathorst Grachtenfestival en Swim to Fight Cancer bundelen hun krachten op 11 juli. Viva Vathorst Grachtenfestival

ViVa Vathorst en Swim to Fight Cancer bundelen krachten

20 mei 2026 om 10:24 Evenementen

AMERSFOORT Het ViVa Vathorst Grachtenfestival viert op zaterdag 11 juli haar vijfjarig bestaan. De organisatie van het festival slaat dit jaar de handen ineen met het evenement Swim to Fight Cancer, wat op dezelfde dag en op dezelfde locatie plaatsvindt.

Tijdens het evenement Swim to Fight Cancer halen honderden deelnemers, jong en oud, zoveel mogelijk geld op voor onderzoek naar kanker. Dit doen zij door een afstand van 500 meter of 1 of 2 kilometer te zwemmen door de grachten in de Laak. De zwemmers starten en finishen op het drijvende podium. Kijk hier voor meer informatie over het evenement. 

ARTIESTEN

Op het programma van Viva Vathorst staan optredens van verschillende  artiesten zoals Blaudzun, Xander de Buisonjé en  DJ Max die het programma aan elkaar draait. 

LOKAAL TALENT

In de middag is het podium voor talent uit de wijk, in samenwerking met Amateurkunst033. Daarnaast betreden nog vele andere artiesten het podium op het water.

FESTIVALMARKT

Overdag is er een festivalmarkt met meer dan dertig kramen van lokale ondernemers en creatieve makers uit de wijk en zijn er activiteiten voor kinderen. Het volledige programma staat op de website van het festival. 

Start Swim to Fight Cancer om 11.00 uur.
Viva Vathorst Grachtenfestival van 14.00 tot 23.00 uur.
Locatie: Terschellingkade, Vathorst (3 minuten lopen vanaf het station)
De toegang is gratis.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie