
Eerste prikkelarme speeddate event in Amersfoort: ‘Niet alle datingsites zijn even fijn’
11 mei 2023 om 12:34 ActiviteitenAMERSFOORT Liefde is voor iedereen, vindt Laura Winkels. Daarom organiseert de liefdescoach vrijdag 19 mei een prikkelvrije speeddate avond. Laura werkt in de zorg en merkt dat er behoefte is aan sociaal contact of liefde: ,,Maar dat is voor bepaalde doelgroepen een grote stap.”
Op deze avond zijn er zes dates in totaal, die ieder vijf minuten duren. Na drie daterondes is er een pauze. Dan kan er een frisse neus gehaald worden. ,,Tafels en stoelen zijn ver genoeg uit elkaar geschoven zodat je niet veel last hebt van je buren. De lichten zijn gedimd en de muziek staat zacht of uit als het nodig is. Op de tafels liggen kaartjes met vragen en er lopen vrijwilligers rond.” Aan een hapje en een drankje ontbreekt het ook niet. Al staat er geen krakerige chips op tafel. ,,Het wordt wel een stil hapje”, lacht Laura. ,,Zo wordt de avond zo prikkelarm mogelijk ingericht.” De speeddates zijn geschikt voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel, autisme, ADHD of hoogsensitiviteit. ,,Zo is de avond inclusief.”
WEDERZIJDSE MATCH Als de speeddates hebben plaatsgevonden, worden de deelnemers de volgende dag gebeld. Laura: ,,Dan heeft iedereen een nachtje erover kunnen slapen en de prikkels kunnen verwerken. Als de dag erna blijkt dat er een wederzijdse match is, koppel ik ze aan elkaar.”
Tekst loopt door onder de afbeelding
![]()
In de toekomst wil Laura Winkels meer evenementen organiseren omtrent daten. (Eigen foto)
Naast haar werk als begeleider voor jongvolwassenen met ASS en andere problematiek, is ze met La Liefde bezig als Social Dating Coach. Niet voor alle mensen is daten namelijk even makkelijk. ,,Niet alle datingsites zijn even fijn, of mensen weten niet goed de weg te vinden. Daarom wilde ik iets organiseren. Zo kwam ik uit op een speeddate, en is het balletje gaan rollen.” In de toekomst wil ze graag meer evenementen organiseren: ,,Ik hoop dat veel mensen de liefde mogen vinden!”
Het speeddaten start vrijdag 19 mei om 19.30 uur in Café De Rooie Cent. Aanmelden kan via de website: laliefde.nl/evenementen.












