
Schrijfactie Amnesty met speciale gasten in het Eemhuis Amersfoort
27 november 2024 om 14:19 ActiviteitenAMERSFOORT De werkgroep Amnesty Amersfoort verzorgt op 7 december de jaarlijkse Write for Rights actie ter gelegenheid van de Internationale Dag van de Rechten van de Mens op 1 december. Ook dit jaar schrijven ze weer voor tien mensen die hun nek durfden uit te steken en daarvoor zwaar gestraft werden. Samen zetten ze met brieven de autoriteiten onder druk om hen vrij te laten of gerechtigheid te geven. ,,We weten uit ervaring dat een enorme stapel brieven echt het verschil kan maken.”
Speciale gasten dit jaar zijn Sandra Rottenberg en Linda Nooitmeer. Van 15.00 tot 16.00 uur gaan zij met elkaar in gesprek over actuele thema’s rondom mensenrechten, discriminatie en racisme en het overbruggen van het wij-zij denken. Voor- en na dit vraaggesprek, dat gratis toegankelijk is en waarvoor je je niet op hoeft te geven, is er volop gelegenheid om brieven te schrijven.
LINDA NOOITMEER
Linda Nooitmeer (50) is geboren in Suriname en woont sinds haar zestiende in Nederland. Ze heeft bedrijfseconomie gestudeerd en is in zowel de private als publieke sector werkzaam als interim-manager. Daarnaast is zij nu ruim zeven jaar voorzitter van het NiNsee (Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis) waarbij zij zich inzet voor het bevorderen van kennis en bewustwording over het Nederlandse slavernijverleden en de doorwerking daarvan in de hedendaagse samenleving. Verder verzorgt ze in het kader van de thema’s slavernijverleden en kansengelijkheid lezingen en gastcolleges. Haar betrokkenheid bij maatschappelijke vraagstukken blijkt verder uit haar rol als bestuurslid van het Genootschap van het Nationaal Archief, waar zij bijdraagt aan het behoud en de toegankelijkheid van het Nederlandse archiefmateriaal.
TEGENGAAN DISCRIMINATIE EN RACISME IN NEDERLAND
Linda maakt ook deel uit van de inspiratieraad van de NCDR (Nationaal Coördinator Discriminatie en Racisme), waar zij samen met andere experts en betrokkenen werkt aan het tegengaan van discriminatie en racisme in Nederland. In 2023 werd ze door het programma Taalstaat uitgeroepen tot Taalmeester 2023.
SANDRA ROTTENBERG
Sandra Rottenberg (Amsterdam, 1960) werkt als zelfstandig programmamaker voor culturele, politieke en wetenschappelijke organisaties, voor gemeenten, provincies en ministeries. Iedere maand ontvangt zij schrijvers, filmers of theatermakers in haar eigen talkshow Rottenberg& in het Torpedotheater in Amsterdam.
Met haar nicht Hella Rottenberg schreef zij De sigarenfabriek van Isay Rottenberg, de verborgen geschiedenis van een joodse Amsterdammer in nazi-Duitsland (AtlasContact 2017), dat dit jaar vertaald werd in het Duits. In 2019 vertelde zij over haar boek in KAdE-café. Ook die avond werd georganiseerd door de werkgroep Amnesty Amersfoort.
,,Door de Write for Rights acties is de situatie van veel mensen verbeterd”, aldus de organisatie. ,,De postzakken vol brieven sporen machthebbers aan om onrecht aan te pakken. Vaak helpt de extra aandacht om mensen vrij te krijgen of te zorgen voor bescherming en gerechtigheid.” Lees ook de successen van eerdere Write for Rights acties.
PRAKTISCHE INFORMATIE
De schrijfactie van werkgroep Amnesty Amersfoort vindt plaats op zaterdag 7 december, van 10.30 tot 16.00 uur, in het Eemhuis.
Van 15.00 tot 16.00 uur gaat journaliste Sandra Rottenberg in gesprek met Linda Nooitmeer, directeur van het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) in de espressobar van de bibliotheek. Dit gesprek is gratis bij te wonen.















