Het team van KIA Van Mossel in Amersfoort.
Het team van KIA Van Mossel in Amersfoort. Lex van Elten

KIA Van Mossel weer op [nummer één]

21 mei 2024 om 10:56

,,Ik heb KIA groot zien worden in die tijd. De auto’s van toen zijn qua kwaliteit niet te vergelijken met wat we hier nu hebben staan. Er zijn gigantische stappen gemaakt." Dat vertaalt zich in de verkoopcijfers. ,,Dit jaar staan we weer op nummer één", meldt Korndewal trots. ,,Het zijn niet alleen technisch goede auto’s, ze rijden erg lekker en zijn mooi om te zien." 

EV9 Een technisch hoogstandje is de EV9. Hiermee laten de Zuid-Koreanen zien wat ze in huis hebben. ,,We zijn bij de introductie van dit model geweest op een vliegveld. We konden de auto daar vergelijken met de concurrentie. We merkten dat de EV9 een grotere actieradius heeft dan duurdere modellen van de concurrentie, terwijl hij ook nog eens net zo lekker rijdt als auto’s uit het premium segment. De auto is onvergelijkbaar met wat andere merken in huis hebben, KIA heeft alles op alles gezet om een topper van deze ruime EV te maken." 

ONDERHOUD Vanaf het moment dat een auto afgeleverd wordt bij Van Mossel kan de klant de auto binnen vijf dagen ophalen. In die vijf dagen wordt de auto rijklaar gemaakt, wat onder meer inhoudt: het monteren van een trekhaak, het kenteken aanvragen en een uitgebreide poetsbeurt. Korndewal: ,,Uiteraard krijgt de auto ook een laatste controle." Als onderdeel van de Van Mosselgroep verzorgt men behalve voor particulieren ook het onderhoud van een groot aantal leasemaatschappijen. De dealer heeft alle expertise in huis om je KIA te onderhouden, maar ook eventuele problemen te verhelpen. 

Korndewal: ,,Tegenwoordig zijn er nog steeds de mechanische aspecten die om veel kennis vragen, maar door het succes van de elektrische auto is kennis van software steeds belangrijker geworden. Ik vind het geweldig om lastige vraagstukken op te lossen met mijn collega’s. We houden elkaar scherp." 

GARANTIE KIA levert zeven jaar garantie op hun auto’s. Daarna is er nog een coulanceperiode waarin KIA een deel van de reparatie betaalt. ,,Dat doet KIA gewoon erg netjes. De auto is bij ons in onderhoud geweest, dus dan doen we daar niet moeilijk over. Dat is iets wat ons onderscheid van de rest." 

,,We kijken erg uit naar de komst van de KIA EV3, een mediumgrote elektrische crossover met een actieradius van vijfhonderd kilometer, uniek in deze klasse." Deze auto is na de zomer bij Van Mossel te zien. ,,Het zal mij niet verbazen als dit één van de bestverkopende auto's van Nederland wordt", aldus de tevreden Korndewal.