
Bachdag in het klein in Amersfoortse binnenstad
13 oktober 2020 om 11:55AMERSFOORT Ondanks alle beperkende maatregelen kon de jaarlijkse Bachdag afgelopen zaterdag toch doorgaan in een afgeslankte versie. In de Sint Joriskerk en in de Sint Aegtenkapel werd een programma verzorgd met muziek van de grote meester. Op www.bachdagamersfoort.nl zijn de optredens terug te kijken.
Bezoekers moesten bij het naar binnen gaan een mondkapje dragen. Binnen, op 1,5 meter afstand van elkaar, mochten de mondkapjes weer af.
Bij de Sint Joriskerk werden de bezoekers buiten opgewacht door een accordeonist. De sopraan Klaartje van Veldhoven moest helaas een uur voor haar optreden afzeggen en dus moest Matthias Havinga snel een ander repertoire uit zijn orgel toveren. De organisatie had speciaal voor deze dag een ontheffing gekregen en er mochten op enig moment maximaal 250 personen worden toegelaten.
In de St. Aegtenkapel was een optreden van Marieke Vos (klarinet) en Camiel Boomsma (piano). Burgemeester Bolsius bracht ook een bezoek aan de St. Aegtenkapel.