Aanvoerder Pepijn Lammertse in een spelmoment tegen Uno.
Aanvoerder Pepijn Lammertse in een spelmoment tegen Uno. Foto Van Denderen

Van Gent Finaleweken: Uno net te sterk voor Eemvallei Heren 1, maar club wil volgend seizoen oogsten

9 juni 2026 om 07:54 Hockey

AMERSFOORT Eemvallei Heren 1 heeft de thuiswedstrijd tegen de nummer twee, Uno, met een minimaal verschil verloren. In een duel waarin de Amersfoorters absoluut niet de mindere partij waren, trok de tegenstander met 0-1 aan het langste eind. Hoewel Eemvallei dit seizoen niet meer meestrijdt om de bovenste plekken, levert de sterke route van de afgelopen maanden gecombineerd met grote plannen voor volgend jaar een hoop perspectief op voor de toekomst.

Het was een mooie maar energetische wedstrijd op de velden van Eemvallei, waarin de thuisploeg zichzelf simpelweg vergat te belonen. Eemvallei creëerde een groot aantal kansen, maar stuitte telkens op een muur. ,,We hebben veel kansen gehad, die zijn er niet ingegaan”, blikt trainer Pieter de Jong terug. ,,De keeper had de dag van z’n leven. Hij heeft dingen eruit getoverd, die er normaal inzitten.”

Er zijn veel tegenstanders die hierheen komen zeggen dat ze tegen een jeugdteam spelen. Nou, dat lijkt bijna wel zo

Uno had nog het nodige om voor te spelen en vreesde vooraf dat Eemvallei zand in de motor zou strooien. Hoewel het enige doelpunt van de wedstrijd aan de overkant viel, kon Pieter de Jong leven met het vertoonde spel: ,,Dat gaat alleen maar over de uitslag. We zijn niet weggespeeld. Ik ben daar tevreden over. Vooral over de route die we nu lopen en waar we zijn.” Sportief deelt de trainer na afloop direct een compliment uit aan de tegenstander: ,,Complimenten voor Uno. Dat ze het voor elkaar hebben gekregen om van ons te winnen vandaag. Ik wens ze het beste als ze komen weer in de volgende klasse.”

(Artikel gaat verder onder de afbeelding).


Aanvoerder Pepijn Lammertse in een spelmoment tegen Uno. - Rinus van Denderen

JEUGDIGE ENERGIE

Dat Eemvallei in deze fase van de competitie zo goed partij biedt aan de top van de ranglijst, is het resultaat van een flinke ontwikkeling. De ploeg is namelijk bijzonder jong. Aanvoerder Pepijn Lammertse legt uit dat de start van het hockeyjaar daarom best moeizaam verliep: ,,We begonnen eigenlijk heel rommelig. We zijn een best wel heel jong team eigenlijk. Er zijn veel tegenstanders die hierheen komen zeggen dat ze tegen een jeugdteam spelen. Nou, dat lijkt bijna wel zo.”

In de eerste seizoenshelft vielen de resultaten door de vele verschuivingen nog flink tegen. Naarmate de maanden streken, veranderde de dynamiek volledig. De ploeg stroomde vol met talenten vanuit de onder 18 en werd versterkt met fitte spelers. Het team smolt samen tot een hecht collectief. ,,Nu zie je dat we het seizoen zelf hebben één keer verloren en verder niet. Het gaat de betere kant op. Je ziet gewoon dat we nu meer een groep aan het worden zijn”, aldus een trotse aanvoerder. Pieter de Jong bestempelt de jaargang dan ook als een waardevol fundament: ,,Als een leerseizoen. De groep moet beter worden. Volwassener worden. Dat is dit jaar ook wel gebeurd.”

(Artikel gaat verder onder de afbeelding).


Aanvoerder Pepijn Lammertse in een spelmoment tegen Uno. - Rinus van Denderen

BLIK OP DE TOEKOMST

Hoewel het huidige seizoen richting het einde loopt, fungeren de laatste wedstrijden als de ideale springplank naar de toekomst. Achter de schermen is de club volop in beweging. Er staat een grote verandering te wachten, want de heren verhuizen na de zomer. ,,We gaan naar een nieuwe locatie. We gaan op water spelen”, onthult Pieter de Jong. Het spelen op de huidige, soms gladde velden behoort daarmee straks tot de verleden tijd.

Bovendien blijft de stabiele kern van de spelersgroep intact en wordt deze gericht versterkt om de basistechnieken op elke snelheid te optimaliseren. Pepijn Lammertse benadrukt dat het behouden en aantrekken van niveau van levensbelang is voor de vereniging: ,,Je ziet dat onze jeugd altijd landelijk is. En dat ga je wel missen als je het jeugd niet landelijk gaat spelen. We zijn wel een club dat heel erg met de jeugd gaat doorstromen.” Waar de club momenteel nog in de derde klasse acteert, is het vizier voor de komende jaren scherp gesteld op de weg omhoog: ,,We willen wel gewoon minimaal de eerste klasse.”

Voor volgend seizoen is er intern dan ook geen enkele twijfel over de doelstelling. De trainer en zijn aanvoerder zijn het er roerend over eens. Gevraagd naar de ambities voor het nieuwe hockeyjaar, is Pieter de Jong glashelder: ,,Ja, dat is honderd procent het doel. Dat kan ik eraan. Pepijn is klaar.” De basis is gelegd, de gretigheid is enorm en Eemvallei Heren 1 is vastberaden om volgend seizoen te gaan oogsten.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie