Theaterfestival KIEM laat nieuwe generatie theatermakers wortelen in Amersfoort
zaterdag 20 juni 2026 10:00 tot 23:00
[AMERSFOORT] De omgeving rondom de Theater Broedplaats Amersfoort verandert op zaterdag 20 en zondag 21 juni in één groot podium tijdens Theaterfestival KIEM. Twee dagen lang ontdekken bezoekers een verrassend, fris en vernieuwend theater op verschillende plekken in Randenbroek en Schuilenburg. Omdat het een festival is voor iedereen, werkt KIEM met het Pay What It’s Worth’ principe. Na afloop bepalen bezoekers zelf wat ze een voorstelling of workshop waard vonden.
Van het groene Elisabeth Groen tot het intieme Poppentheater Toermalijn in Park Randenbroek: overal gebeurt iets. Bezoekers luisteren naar een audiotour met verhalen uit de wijk, beleven voorstellingen in theaterwagens, zien een Griekse tragedie in het openluchttheater en ontdekken indringende producties in de zalen van de Broedplaats.
KIEM is geen standaard festival, maar een podium voor een nieuwe generatie theatermakers uit de regio. Theaterstudenten, net afgestudeerden en autodidactische makers krijgen hier de ruimte om te experimenteren, te vernieuwen en hun eigen stem te laten horen. KIEM laat niet alleen zien wat theater ís, maar vooral wat het kán zijn.
Het festival is meer dan een reeks voorstellingen: het is een complete festivalervaring. Tussen het programma door kunnen bezoekers neerstrijken bij foodtrucks, een ijsje halen bij de IJsmakerij en blijven hangen in het festivalhart waar ontmoeting en beleving centraal staan. Een festival waar ontmoeting, verdieping, kunst en gezelligheid samenkomen.
De volgende culturele instellingen en makers zullen o.a. deelnemen: Collectief Driesprong, Danique Dekker, Leah Sok, Monnik, Rhode Gerrits, Leah Sok, ROC Creative College i.s.m. Theatergroep Aluin, Duda Paiva Company, Artez, Koningstheateracademie, HKU en nog veel meer.
Theaterfestival KIEM
Datum: 20 en 21 juni
Tijd: 10.00 - 23.00 uur
Heiligenbergerweg 144
3816 AN, Amersfoort
