André van der Velde/BDU

Herbouw CNME op zelfde plek

12-11-2011 00:00
2 reacties

SCHOTHORST - Het Centrum voor Natuur en Milieueducatie (CNME) wordt herbouwd op dezelfde plek als waar het stond, voordat het in september vorig jaar door brand werd verwoest. Dat heeft het college besloten op basis van een locatiestudie en een marktverkenning. Daaruit blijkt dat de huidige plek van het CNME de meest geschikte plaats is voor de nieuwbouw omdat deze locatie biedt als voordeel dat een goede samenhang tussen de villa, middeleeuws erf en het nieuw CNME mogelijk blijft.

Na de brand liet de gemeente andere locaties onderzoeken in Park Schothorst. Het college wil herbouw op dezelfde plek, maar de invulling van de nieuwbouw wordt dan wel verruimd. Behalve het CNME krijgen wat het college betreft namelijk ook andere partijen onderdak in het gebouw. Het pand zal bovendien worden geëxploiteerd door een marktpartij en de gemeente huurt dan ruimte in het gebouw.

Volgens het college is uit een marktverkenning gebleken dat er bij marktpartijen interesse is om te investeren in een dergelijke duurzame ontmoetingsplaats. ,,De gemeente streeft naar een plek voor het CNME waar de huidige activiteiten kunnen worden voortgezet, verbreed en vernieuwd en waar meer ruimte is voor duurzame initiatieven vanuit de stad. Het CNME van de toekomst sluit niet alleen aan bij de behoeftes van basisscholen maar ook van andere doelgroepen zoals brede scholen, buitenschoolse opvang en voortgezet onderwijs. Ook zal het CNME steeds meer deelnemen aan projecten met andere partijen uit de stad zoals het bedrijfsleven en burgerinitiatieven". aldus het college.
Een van de voorwaarden van de gemeente is dat het gebouw zelf ook duurzaam moet worden gebouwd, ingericht en gebruikt.

Reacties

Geert Groeneveld op 12-11-2011 09:10

Huurovereenkomsten, marktprijzen en gemeente Amersfoort, lijken mij geen gelukkige combinaties. Denk aan de wurg PPS constructie in Vathorst, huurovereenkomst Kade, Eempleinconstructie met Multi Vastgoed. De kennis is gewoon niet voldoende aanwezig binnen het College en ambtelijk apparaat. Ik voorzie hier, wel op een andere schaal als het Eemplein, weer een financieel debacle voor Amersfoort. Met deze manier van aanbesteden heb je de kans om het van je begroting te houden, maar mijn advies aan het College is, stort je niet op elke hype op contract gebied in de bouwwereld. Links of rechtsom betaal je de rekening. In dit soort constructies vaak op langere termijn het dubbele of drie dubbele. Dit College heeft de nijging zich te willen onderscheiden van andere College's. Doe dat College door hier conservatief aan te besteden, juist nu de markt onder druk staat is goedkoop bouwen mogelijk. Het College kan zich dan onderscheiden dat ze niet hijgerig achter elke hype aanlopen. Mijn waarschuwing is, dat dit soort nieuwe contractconstructies, los van enkele voordelen, vooral bedoeld is om zoveel mogelijk geld te verdienen aan de overheid.Geert Groeneveld

Rick op 13-11-2011 19:54

Dan is er mooi ruimte om de Trefhorst daarbij te plaatsen. Lijkt me toch wel logisch dat je in de wijk zelf nog wel voorzieningen wenst te houden en er geen dooie slaapwijk van wenst te maken. Dus Trefhorst bij CNME plaatsen!!

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Vandaag

22.00 - Vleermuizen kijkenAmersfoort22.00 - Vleermuizen kijkenAmersfoort

Zondag 27 mei 2012

14.30 - Poppentheater op 27 ...Amersfoort

Maandag 28 mei 2012

09.00 - expositie kunstkring ...Amersfoort09.00 - Poppentheater JodokusAmersfoort09.30 - Tweede Pinksterdag GregoriaansAmersfoort12.00 - Polsstokverspringen ...Hoogland14.00 - Muzikale stadswandelingAmersfoort17.00 - Spaans diner chantantAmersfoort

Dinsdag 29 mei 2012

09.00 - Bikini-Bootcamp bij ...Binnenstad

Meer agenda-items >