
Hartjes voor bedreigde bomen
18-10-2011 00:00
2 reacties
RANDENBROEK - Een tiental actievoerders voorzagen vrijdag en zaterdag honderden bomen in het Park Randenbroek van hartjes. Het gaat om bomen die de gemeente wil kappen om zichtlijnen te creëren, en bomen langs de beek. Al deze bomen zijn gemerkt met een gele Q. In totaal betreft het ruim duizend bomen. Sommige van de bevestigde hartjes zijn voorzien van boom- en natuurvriendelijke gedichten.
Tegen het kappen van zieke en gevaar opleverende bomen hebben de actievoerders geen bezwaar. Hoewel daar geen duidelijkheid over bestaat gaat het mogelijk om enkele honderden bomen.
De actievoerders gaven aan dat menig parkbezoeker niet op de hoogte is van de grootschalige bomenkap. Herhaaldelijk moesten de actievoerders uitleggen wat zij aan het doen waren en waarom.
Willemijn op 18-10-2011 12:21
De actievoerders hebben helemaal gelijk - kaalslag dreigt in Park Randenbroek. En dat alles om zichtlijnen te creëren en de oude parkopzet terug te brengen. Nergens voor nodig, een mooie bezuiniging voor de gemeente en een mooier (bosachtig) park voor ons Amersfoorters. Ook alle bomen die dood zijn hoeven (moeten) niet weg, deze bieden juist nest- en schuilgelegenheid voor vogels en vleermuizen.Gemeente, blijf alsjeblieft van deze bomen af. Ik wandel zo graag in dit bos in de stad!
Gertie op 18-10-2011 21:22
Als mensen behoefte hebben aan mooie zichtlijnen kunnen ze door het stadsplantsoen lopen. Daar is veel groen weggehaald tbv de zichtlijnen. Door het randerbroekerbos dicht te laten zoals het is hebben stadsbewoners de keuze tussen zichtlijnen en een dicht bos. Deze keuze bevorderd het welzijn voor de stadsbewoners. In een bos behoort een variatie te zijn van dode en levende bomen tbv de diversiteit van het aanwezige leven.
CJVV terug naar derde klasse
26-05Rioolwaterzuivering Amersfoort wordt ... 26-05Zonnescan geeft duidelijkheid over ... 26-05Studenten van ROC ASA bieden hulp ... 26-05Vrouwen ontdekken hun kracht aan ... 26-05Amersfoorts debuut op EK schoonspringen. 26-05Dirk Scheele in openluchttheater 26-05Opknapbeurt schoolplein Kingmaschool 26-05SWA sluit wijkwinkel in Soesterkwartier 25-05Midgetgolfen in Winkelcentrum Emiclaer
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05CJVV terug naar derde klasse 22-05Inval bij supermarkt Kippersluis ...1 19-05PvdA: Amersfoort moet bruisen tijdens ...11 24-05Oliemolenkwartier en Smallepad meest ...5 21-05Ingezonden brief: Prikkeling voor ...4 21-05Van Koningsveld heeft geen vertrouwen ...2 20-05Sportartsen houden Twitterspreekuur ... 25-05PvdA wil inzicht verkeersveiligheid ...4Meeste reacties
19-05PvdA: Amersfoort moet bruisen tijdens ...9 24-05Invoering 30-km zones in Hoogland5 24-05Oliemolenkwartier en Smallepad meest ...5 21-05Ingezonden brief: Prikkeling voor ...4 25-05PvdA wil inzicht verkeersveiligheid ...4 24-05Vrouw met mes aangehouden2 25-05Gemeente wil aantal grondeigenaren ...2 22-05KEI TV: eerste lokale commerciële ...2 21-05Van Koningsveld heeft geen vertrouwen ...2 22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2





Misbruik



