Naar fotobesteloverzicht >>    ( foto in winkelwagen)
Geen video
Geen foto
School voor hoogbegaafde kinderen wil in voorjaar 2010 van start
woensdag 7 oktober 2009 10:05
AMERSFOORT - In Amersfoort gaan waarschijnlijk al komend voorjaar Leonardogroepen voor hoogbegaafde kinderen in de basisschoolleeftijd van start. Dit is een initiatief van Stichting Meerkring, schoolbestuur voor openbaar primair onderwijs in Amersfoort. Leonardo Eemland gaat zich richten op hoogbegaafde kinderen die in het gewone basisonderwijs niet tot hun recht komen. Ook kinderen van buiten de regio zijn welkom; de voorinschrijving is deze week geopend.

Kinderen die veel intelligenter zijn dan gemiddeld, zitten op de basisschool niet altijd lekker in hun vel. Ze raken soms gedemotiveerd en missen aansluiting met hun klasgenoten. Leonardo-onderwijs is bedoeld voor deze groep hoogbegaafden. Het gaat om kinderen met een IQ van minstens 130. Zij krijgen in kleine groepen de basisschoolstof op een andere manier en in een hoger tempo aangeboden. Daarnaast volgen ze veel extra vakken: van Spaans tot communicatie en schaken. Ook is er ruimte en tijd voor culturele activiteiten en eigen onderzoeksopdrachten.

Hoeveel Leonardogroepen in Amersfoort van start gaan, hangt af van de belangstelling. Ter inventarisatie is deze week een - vrijblijvende - voorinschrijving geopend. Geïnteresseerden kunnen zich op leonardo-eemland@live.nl aanmelden voor een voorinschrijvingsformulier en een nieuwsbrief.
Naar een goed bereikbare locatie in Amersfoort wordt momenteel druk gezocht. De focus ligt op Vathorst of omliggende wijken. Leonardo Eemland wil nauw gaan samenwerken met een school voor voortgezet onderwijs.
Leonardo-onderwijs wordt gewoon bekostigd door het ministerie van OCW. Wel zijn de kosten per leerling hoger. De meerkosten worden betaald uit sponsoring en ouderbijdragen. Solidariteit is het uitgangspunt: Leonardo wil toegankelijk zijn voor alle leerlingen die het nodig hebben.

Stichting Meerkring, het schoolbestuur achter Leonardo Eemland, wordt ondersteund door een actieve ouderwerkgroep. Meerkring heeft al veel ervaring met onderwijs aan hoogbegaafde kinderen. In Amersfoort draaien op obs De Gondelier en obs Joost van den Vondel al met veel succes plusklassen. Hoogbegaafde kinderen volgen hier een of meer dagdelen per week een verrijkingsprogramma. Ook deze DaVinci-klassen – er zijn er nu 8 - hebben leerlingen van 28 scholen uit de hele regio en daarbuiten.