Projectorganisatie Eemplein/Eemhuis aangepast

02-02-2012 16:32
3 reacties

AMERSFOORT - De projectorganisatie voor Eemplein/Eemhuis is aangepast, zoals eerder door het college van burgemeester en wethouders is aangekondigd. De sector Stedelijke Ontwikkeling en Beheer is nu verantwoordelijk voor de realisatie van zowel het Eemplein als het Eemhuis. In de aangepaste projectorganisatie is speciale zorg voor risico- en kostenmanagement. Met deze aanpassingen heft het college de ondercuratelestelling van de projectorganisatie op.

Naar aanleiding van de kostenoverschrijdingen op het project Eemhuis heeft het college in september 2011 de projectorganisatie onder curatele gesteld en het bureau AT Osborne gevraagd advies uit te brengen over de mogelijke oplossingsrichtingen. AT Osborne adviseerde onder meer het kostenmanagement en risicomanagement beter te borgen in de projectstructuur van de gemeente.

Het college heeft in lijn met dat advies de nodige aanpassingen gedaan aan de projectorganisatie. De drie portefeuillehouders voor Eemplein/Eemhuis zijn: wethouders Pim van den Berg (Eemhuis), Gert Boeve (Eemplein) en Hans Buijtelaar (financiën grote projecten). De ondercuratelestelling is met deze aanpassingen opgeheven en de functie van interim-projectdirecteur Eemhuis vervalt. De verantwoordelijkheid voor de realisatie van het totale project Eemplein en Eemhuis ligt ambtelijk bij de sector SOB. Er is één overall-projectmanager voor de totale realisatie. Vier keer per jaar wordt aan het college gerapporteerd over de voortgang en risico's in de gemeentebrede rapportage Grote Projecten. De lopende gemeentebrede verbetertrajecten voor inbedding van projectmatig werken en risicomanagement worden ook meegenomen in dit project.

Het college van burgemeester en wethouders heeft per 1 februari 2012 een ambtelijk opdrachtgever vastgoedprojecten benoemd voor de projecten van de sector Maatschappelijke Ontwikkeling (MO). Deze functionaris zorgt in dit project voor de beleidsmatige inbreng in het bouwproject vanuit de sector MO voor de inrichting, het gebruik en het beheer van het Eemhuis.

Reacties

Hans van Wegen / BPA op 02-02-2012 19:12

Heel diepe PUT - Als het kalf verdronken is dempt men (eindelijk) de (organisatie) put ! -----
Maar hoe diep is deze Eemhuis put eigenlijk ? ---- Want de oorspronkelijke spelers staan nog steeds in het veld. ----
Ook de inrichtingskosten en de kosten van het operationeel maken ( ICT, vloerbedekking, kasten en bureau's ) van Archief, Bibliotheek , Scholen in de Kunst en KAdE komen nog steeds niet boven water. ---- 
Succes verzekerd, beste VVD wethouder van de centjes
Hans van Wegen / BPA

Rick op 02-02-2012 21:44

Als de wethouders net zo functioneren als in de gemeente Apeldoorn dan is er geen kans op dat deze wethouders succesvol zullen zijn. In Apeldoorn is er een tekort met grondaankopen ontstaan tot mogelijkerwijs 200 miljoen €. Dat is ook ontstaan onder gekwalificeerde wethouders. Dus wat is de garantie dat de Amersfoortse wethouders het wel zullen goed doen?--------------- Over twee jaartjes zijn er al weer nieuwe gemeenteraadsverkiezingen. Dus een nieuw college en nieuwe wethouders. Waar ligt dan nog de verantwoordelijkheid als deze wethouders hun heil ergens hebben gezocht? De nieuwe wethouders zullen zich beroepen dat dit een erfenis was uit het vorige college en dat het niet hun schuld was.

Soesterkwartierder2 op 03-02-2012 10:00

Het is steeds weer verbazend te moeten constateren hoe goed de wetgever (=de overheid) voor zichzelf heeft gezorgd. Bestuurders bij de overheid kunnen in principe niet vervolgt worden voor onbehoorlijk bestuur, terwijl de overheid alle middelen heeft om reeds bij slechts vage vermoedens van onbehoorlijk bestuur door bestuurders in het bedrijfsleven allerlei beperkingen kan opleggen cq strafvervolging kan instellen.  En gaat het dan een keer fout bij de overheid, dan neemt de verantwoordelijke bestuurder doodgewoon ontslag en is hij of zij van alle sores verlost. Geen verdere vragen gesteld. Diezelfde overheid is er als de kippen bij om een bestuurder van een BV in geval van faillisement te vervolgen voor onbehoorlijk bestuur. En als niet al omstotelijk  vastgesteld kan worden dat die bestuurder fout is geweest, dan wordt hij wel beperkt bij het verkrijgen van een vergunning. Hiervoor heeft de wet Bibob wel gezorgd. Deze wet wordt door de overheid gebruikt om allerlei lastige personen hun grondrechten te ontnemen. Horecavergunningen bijvoorbeeld mogen geweigerd of ingenomen worden indien er alleen maar zwakke vermoedens zijn van "strafbaar gedrag". Zelfs al heeft die aanvrager zelf niets verkeerd gedaan,  dan kunnen "foute" contacten uit het verleden betrokken worden in dit (Bibob) onderzoek waardoor de beoogde vergunning geweigerd kan worden. De burger wordt door de overheid steeds meer gezien als potentieel crimineel.  Een sprekend voorbeeld is bijvoorbeeld het gedrag dat Bolsius ten toon gespreid heeft toen bleek dat een nederlandse zanger, waarvan het vermoeden was dat hij 60 jaar geleden heeft gewerkt voor het Nazi regiem in Duitsland, kwam optreden in Amersfoort. Hij verliet zelfs de voorstelling toen "de verrassing" ging optreden. Stond daardoor direct met een (politiek) oordeel klaar en bond daardoor deze uitermate talentvolle artiest aan de schandpaal. 
Hoe anders is dit bij de overheid zelf. De krant staat vol van "foute" bestuurders, wethouders, burgemeesters, raadsleden en ambtenaren. Echter na eervol of oneervol ontslag wordt er weinig meer van vernomen. In de arnhemse politiek zit zelfs een veroordeelde pedofiel !  Het vertrouwen van de burger in de lokale en nationale overheid is nog nooit zo laag geweest. Zelfs het OM  maakt zich schuldig aan deze vorm van klassejustitie. Doe maar eens aangifte tegen een lokale bestuurder, je hoort er eigenlijk nooit meer wat van. Daarintegen als de overheid op basis van slechts vermoedens aangifte doet  tegen burgers staat dit voluit in de krant. En wonderbaarlijk komen er vaak (persoonlijke) gegevens naar buiten die duiden op stemmingsmakerij. De uitdrukking "onschuldig tot het tegendeel bewezen is" is in het bestuursrecht geworden tot "schuldig totdat u het tegendeel kan bewijzen"  Maar alleen voor burgers hoor, niet voor de overheid...
Het staatsrecht, onderhouden door de overheid, heeft een steeds grotere invloed op de rechtsstaat, en wordt steeds meer gebruikt tegen de burger, in plaats van dat het de burger bescherming zou moeten geven tegen onrechtmatige daden door de overheid. Het bestuursrecht (neergelgd in de Algemene Wet Bestuursrecht) is nog niet zo oud en werd in de vorige eeuw ontwikkeld om de burger te beschermen tegen onrechtmatige overheidsbesluiten. Inmiddels heeft het zich echter zodanig ontwikkeld dat de overheid effectief wordt beschermd tegen burgers. Er staan allerlei regels in waaraan een overheid zich zou moeten houden, echter als de wet dan een keer overtreden wordt, is er geen recht dat de overheid veroordeeld. De regels met betrekking tot een onafhankelijke ombudsman geven de burger nog enige hoop, echter ook deze instantie kan een overheid niet beboeten of veroordelen. ZIjn oordeel is namelijk niet bindend voor de overheid. En daarmee geworden tot een fopspeen.
Kijk eens naar de invloed van de gemeenteraad in Amersfoort. Als gekozen volksvertegenwoordigers zouden zij de controle moet hebben over het doen en laten van het college van burgemeester en wethouders. Niets is helaas minder waar. Blunder op blunder worden door "de coalitie" afgedaan als onbenulligheden en men gaat vrolijk door met het verkwisten van centen van burgers. Sociale voorzieningen worden steeds meer afgebouwd terwijl juist in deze tijd van crisis de burger juist die zo hard nodig heeft.  Aan de andere kant wordt er steeds meer geld uitgetrokken voor projecten van de overheid.  
En daarmee verliest de burger steeds meer zijn vertrouwen in de overheid. Vreemd he?

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.