Jeugdkamp op Utoya geschrapt om bloedbad
22-02-2012 22:55
0 reacties
OSLO (ANP) - De jongerenafdeling van de Arbeiderspartij in Noorwegen ziet dit jaar af van het politieke kamp op het eilandje Utoya. Dit in verband met de moordpartij in juli vorig jaar op het eiland, waarbij 69 mensen het leven verloren.
Eskil Pedersen, de voorzitter van de jongerenorganisatie, maakte het besluit woensdag bekend. Vorig jaar had hij nog bezworen dat het zomerkamp op Utoya in 2012 door zou gaan.
,,Het voelt niet goed aan, een jaar na 22 juli'', aldus Pedersen met een verwijzing naar de dag waarop de rechts-extremist Anders Behring Breivik het bloedbad aanrichtte. Breivik doodde ook nog acht mensen door een autobom te laten ontploffen in het centrum van Oslo.
Herdenking
Utoya ligt ongeveer 40 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad van Noorwegen. De jongerenafdeling van de Arbeiderspartij organiseert daar al decennialang de jaarlijkse zomerkampen. Pedersen gaf aan dat er in juli wel een herdenking zal worden gehouden voor de slachtoffers van de moordpartij. In de komende jaren zullen er weer jongerenkampen worden georganiseerd op het eilandje.
Het proces tegen Breivik begint op 16 april.
Miami Heat naar finale Eastern Conference
25-05Politie China arresteert 'kannibaal monster' 25-05Alyssa ontkent romance met Justin Theroux 25-05Duitsers krijgen eigen Oh Oh Cherso 25-05Halfnaakte fan in kleedkamer One Direction 25-05Scarlett en Ryan zetten bungalow te koop 25-05Gary Oldman in remake Robocop 25-05Succesvolle darmoperatie Bobby Womack 25-05Ethan Hawke in sci-fi thriller Predestination 25-05Rock Werchter uitverkocht
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
18-05Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen 20-05Tiener jarenlang opgesloten na politieblunder 18-05Drankrijder gepakt na achtervolging te fiets 20-05Justin Bieber vraagt fan mee als date 19-05Dief met hoofd bekneld tussen rolcontainers 18-05Verdachten internetfilmpje weer thuis 19-05Vermiste Maastrichtse advocaat dood gevonden 19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1 18-05Maastrichtse advocaat Tripels vermist 18-05Beursdebuut Facebook verliest glansMeeste reacties
22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank2 23-05Samsom 'verklaart liefde' aan SP1 19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1




