'Olifanten uitzetten in Australië'
01-02-2012 19:14
0 reacties
SYDNEY (ANP) - Om bosbranden te voorkomen, moet Australië olifanten uitzetten. Dat bepleit de ecoloog David Bowman van de universiteit van Tasmanië woensdag in het Britse vakblad Nature.
De olifanten moeten vooral veel savannegras in Australië opeten. Dat gras werkt als een brandversneller bij vuur. Het is ooit ingevoerd als weidegras, maar verspreidt zich nu als een plaag. Andere pogingen om het gras in te dammen zijn mislukt.
In het verleden hebben ingevoerde dier- en plantensoorten de natuur van Australië nogal eens verstoord. Zo is de reuzenpad nu een bedreiging voor andere dieren op het continent. Toch is ecoloog Bowman overtuigd van het voordeel van de komst van olifanten voor Australië.
Wall Street in het rood
23-05Misschien toch concert Lady Gaga in Jakarta 23-05Bolkestein: onderzoek naar eigen munt 23-05Wall Street in het rood 23-05Wall Street in het rood 23-05Polen wil dat Russen ander hotel kiezen 23-05Britney heeft bescheiden wensenlijst 23-05'Bierconsumptie West-Europa daalt sterker' 23-05Frans Bauer boos op Quote 23-05Succesvolle dag Radwanska-zusjes
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
17-05Yolanthe afgebrand op Twitter 18-05Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen 17-05Soldaat krijgt na halve eeuw alsnog medaille 20-05Tiener jarenlang opgesloten na politieblunder 18-05Drankrijder gepakt na achtervolging te fiets 18-05Verdachten internetfilmpje weer thuis 19-05Dief met hoofd bekneld tussen rolcontainers 20-05Justin Bieber vraagt fan mee als date 17-05Lichaam vermiste man gevonden 19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1Meeste reacties
22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank2 23-05Samsom 'verklaart liefde' aan SP1 19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1



