
EU: Griekenland blijft bij de eurozone
07-02-2012 14:01
0 reacties
BRUSSEL (ANP) - Griekenland is én blijft onderdeel van de eurozone. ,,We willen dat Griekenland in de euro blijft.'' Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, José Manuel Barroso, dinsdag in reactie op uitspraken van Europees Commissaris Neelie Kroes.
Kroes zei in een interview dat ,,er geen man overboord is als we iemand missen uit de eurozone''. Daarmee doelde zij op een mogelijk vertrek van Griekenland uit de monetaire unie.
Een woordvoerder van de commissie benadrukte dat het standpunt van de commissie ongewijzigd is. De zegsman ziet in de uitspraken van Kroes een bevestiging van de kracht van de gemeenschappelijke munt.
Geen aanbeveling
Hij wijst erop dat ook Kroes er geen voorstander van is dat Griekenland uit de eurozone stapt. Kroes is niet met een aanbeveling gekomen dat de Grieken de eurozone moeten verlaten, benadrukte de zegsman.
De analyse van Kroes dat de eurozone geen gevaar loopt als een land de monetaire unie verlaat, staat echter haaks op het standpunt van Brussel. In de wandelgangen van de Europese instellingen in Brussel klonken dan ook verbaasde geluiden over de ,,onverbloemde'' uitspraken van de vicevoorzitter van de commissie.
Volgens ingewijden is Kroes buiten haar boekje gegaan en heeft ze de lijn van het EU-beleid over Griekenland overschreden.
Doodstraf geëist tegen ex-president Ben Ali
23-05Mike 'The Situation' mist Snooki 23-05Tentenkamp Ter Apel geheel ontruimd 23-05Berlusconi wil geen premier meer worden 23-05QPR-speler Barton voor 12 duels geschorst 23-05Record files ochtendspits in São Paulo 23-05Bezuiniging op gehandicaptenzorg geschrapt 23-05Rutte: Nederland kan eurobonds tegenhouden 23-05Banken gedaagd om beursgang Facebook 23-05FNV-bonden nog ver uiteen
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
17-05Yolanthe afgebrand op Twitter 17-05Soldaat krijgt na halve eeuw alsnog medaille 18-05Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen 20-05Tiener jarenlang opgesloten na politieblunder 18-05Drankrijder gepakt na achtervolging te fiets 18-05Verdachten internetfilmpje weer thuis 19-05Dief met hoofd bekneld tussen rolcontainers 20-05Justin Bieber vraagt fan mee als date 17-05Lichaam vermiste man gevonden 16-05Gekibbel om Gibraltar opgelaaidMeeste reacties
22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank2 23-05Samsom 'verklaart liefde' aan SP1 19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1






