Directeur Makro Nederland Jean-Pierre Bienfait (links) en wethouder Hans Buijtelaar na de ondertekening van het contract.

Makro vestigt zich in Amersfoort

08-12-2011 11:01
9 reacties

VATHORST - Op bedrijvenpark Vathorst, in de geluidswal langs de A1, realiseert Makro de 18e vestiging in Nederland. Naar verwachting is de opening van de Amersfoortse vestiging in het najaar van 2012. De Makrovestiging komt aan de Lubeckweg. Op korte termijn start het vergunningentraject voor de nieuwbouw.
Makro is een groothandel voor ondernemingen, verenigingen en stichtingen. Op dit moment heeft Makro zeventien vestigingen in Nederland. Deze bevinden zich op bedrijventerreinen zodat zij goed bereikbaar zijn en er voldoende parkeergelegenheid is.
De gemeente Amersfoort is blij met de komst van Makro. Wethouder Hans Buijtelaar: ,,Makro neemt een grote, centraal gelegen kavel af op een absolute zichtlocatie aan de A1. Bedrijvenpark Vathorst is opgezet om ruimte te bieden voor onder meer deze vorm van groothandel. Makro past ook goed bij het ondernemende klimaat in de regio Amersfoort.'' De centrale ligging in Nederland, goede bereikbaarheid per auto en trein en de ruime kavels maken Amersfoort - en dus ook Bedrijvenpark Vathorst - erg aantrekkelijk.
Jean-Pierre Bienfait, algemeen directeur Makro Nederland: ,,Wij zijn zeer verheugd met de voorgenomen komst van Makro in Amersfoort. Met een zeer breed assortiment food- en non food producten en services verwachten wij zeer goed te voorzien in de behoeften van ondernemend Amersfoort en omstreken. Makro is daarmee een partner voor ondernemers. Met de komst van een nieuwe Makrovestiging geven we ook een stevige impuls aan de regionale werkgelegenheid.''

Reacties

C.A. Bouw op 08-12-2011 12:28

Amersfoort , chapeau ! Hoeven we niet meer naar Amsterdam of Vianen. Goed voor de werkgelegenheid. Marketing speerpunt voor het aantrekken van bedrijven en woning-zoekenden zijn de goede bereikbaarheid via spoor en autowegen. Zorg er voor dat het wegennet en woning aanbod up to date zijn !

Rick op 08-12-2011 12:42

en nu AH XL nog

etto op 08-12-2011 13:47

Boeve gaat hier toch over?

Cor op 08-12-2011 14:38

Mooie ontwikkeling voor Amersfoort!

hans op 08-12-2011 18:34

en mediamarkt ? wanneer komt die dan in vathorst langs de a-1 ??

Herman op 08-12-2011 18:46

Zeer slechte zaak!! Op deze locatie hoort geen Makro. In de krant staat het zo mooi dat deze vestiging in de geluidswal komt zoals Prenatal en The Phone House. Men vergeet daarbij even te melden dat die 2 winkels wel op een industriestrook liggen uit het zicht van de bewoonde wereld. De Ikea ligt bijvoorbeeld tegenover sportvelden. Deze nieuwe Makro komt echter op nog geen 100 meter afstand van woningen. En heeft zoals op de impressiefoto staat onder hand de omvang van een Ikea. Wij wonen recht tegenover dit terrein. Geen avond of weekend meer rust. Makro is 7 dagen per week geopend tot 's avonds laat. Nu al kan het verkeer in Vathorst/Hooglanderveen in de spits bijna geen kant op door de drukte. Lang leve de extra verkeersstromen naar de Makro. Wie compenseert de daling van de waarde van mijn koophuis? Ons als koper is nooit verteld dat wij detailhandel (want zo noem ik de Makro en de daarbij behorende verkeersdrukte) direct voor onze deur krijgen. 


C.A. Bouw op 09-12-2011 08:35

Een groeistad als Amersfoort is natuurlijk niet zo rustiek als b.v. Giethoorn, Moddergat, Boerenhol, Boerengat. Dit heb ik ook geadviseerd aan tegenstanders van : het doortrekken van de A4 bij Delft, het aanleggen van de Blankenburg-tunnel in het Rijnmond-gebied. Amersfoort heeft m.i. behoefte aan : a) betaalbare huurwoningen, b) koop-en huur appartementen in de duurdere prijsklasse. Perfekte lokatie voor b) is langs de Heiligenbergerweg op het terrein van het St.Elisabeth-ziekenhuis. Op het terrein van de Lichtenberg zullen wel villa's komen. Wegennet : a) westelijke ontsluiting, b) Kersenbaan, c) Maatweg 3 baans ivm voorsorteervakken naar Meander Medisch centrum, Het is van groot belang dat het stedelijk wegennet meegroeit met de verbreding van de A1 en de A28. en de toename van bedrijven en woningen. 

barbara op 09-12-2011 16:28

 @Herman: je bent zelf zo slim geweest om een woning te kopen tegenover een in ontwikkeling liggend bedrijventerrein. Sorry, maar hier heb je zelf voor gekozen...
Ikzelf ben blij met de ontwikkeling. Misschien trekt het meer bedrijven naar Amersfoort.

Marc op 13-12-2011 13:36

AH XL en Mediamarkt komen op Eemplein....

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Dinsdag 22 mei 2012

19.30 - Zwangerschapscursus ...Vathorst

Woensdag 23 mei 2012

14.00 - Stadswandeling op woensdagmiddagAmersfoort20.00 - VROUWENCIRKEL MEIAmersfoort

Donderdag 24 mei 2012

14.00 - St. Joriskerk wandelingAmersfoort19.30 - Mini Seminar Black Belt ...Amersfoort19.30 - Paljas op locatieAmersfoort

Vrijdag 25 mei 2012

20.15 - Kleinkunst in De KamersAmersfoort

Zaterdag 26 mei 2012

09.00 - Sponsoractie Alpe d'HuZesZielhorst14.00 - Artis Talk in KAdEAmersfoort22.00 - Vleermuizen kijkenAmersfoort

Meer agenda-items >