Foto: Nico Brons

iPhone Art in het Gasthuys

20-02-2012 11:09
0 reacties

BINNENSTAD - De zevende Amuse richting het grootschalige evenement Amersfoort Fotostad is zondag van start gegaan in het Gasthuys aan de Muurhuizen. Het voorproefje wordt verzorgd door de Amersfoortse iPhone fotograaf Nico Brons. De expositie is tot en met 17 maart te zien.
De Stichting Kunst in Amersfoort organiseert tot en met de start van de biënnale in mei een maandelijkse Amuse, waarin steeds op bescheiden schaal een bepaald aspect van de fotografie in Amersfoort of één Amersfoortse fotograaf centraal staat. Het werk van de Nico Brons staat centraal tijdens de zevende Amuse. Voorafgaand aan de officiële opening verzorgde Brons zondag drie workshops, één meer dan aangekondigd. ,,Het enthousiasme was zo groot, dus gaf ik er eentje extra'', vertelt Brons na afloop.
De werkwijze van Brons is volgens kenners uniek. Hij gebruikt namelijk alleen een iPhone om zijn gevoel te verbeelden in ,,iPhone Art''. De computer wordt slechts gebruikt voor het opslaan en archiveren van beelden. Het complete fotografische proces vindt dus plaats ín de iPhone. ,,Het is eigenlijk heel eenvoudig'', verlapt hij, ,,iedereen kan het. Je kunt van alles via apps downloaden en die hebben een onuitputtelijk reek aan mogelijkheden. Je kunt met gedownloade lenzen en filmpjes spelen door ze bijvoorbeeld over elkaar te leggen.Als je die technische snufjes goed door hebt, kan je manipuleren en mengen met het beeld, net zolang totdat het gewenste beeld ontstaat'', aldus de freelance fotograaf. ,,Wanneer het af is,? Als je een mooi beeld hebt gecreëerd.''
De expositie laat onder meer de resultaten zien van het eindeloos manipuleren o.a. in een serie ballerina's en een geheimzinnige abstracte serie 'We walk without a sound across a barren landscape'.
Eerder exposeerde Nico Brons al in 'de Werkplaats' en in het ICOON in Amersfoort. Tijdens Amersfoort Fotostad van 18 mei tot 13 juli, neemt Nico Brons deel aan de groepsexpositie 'Verstilling'. Zeven Amersfoortse fotografen presenteren een gevarieerde expositie waarin fotografie samengaat met kunstdisciplines als film, poëzie, muziek en schilderkunst en waarbij het experiment niet wordt geschuwd.
Amuse 7, Expositie Amersfoort: iPhone Art, 17 maart 2012, het Gasthuys, Muurhuizen 33, Amersfoort

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Dinsdag 22 mei 2012

19.30 - Zwangerschapscursus ...Vathorst

Woensdag 23 mei 2012

14.00 - Stadswandeling op woensdagmiddagAmersfoort20.00 - VROUWENCIRKEL MEIAmersfoort

Donderdag 24 mei 2012

14.00 - St. Joriskerk wandelingAmersfoort19.30 - Mini Seminar Black Belt ...Amersfoort19.30 - Paljas op locatieAmersfoort

Vrijdag 25 mei 2012

20.15 - Kleinkunst in De KamersAmersfoort

Zaterdag 26 mei 2012

09.00 - Sponsoractie Alpe d'HuZesZielhorst14.00 - Artis Talk in KAdEAmersfoort22.00 - Vleermuizen kijkenAmersfoort

Meer agenda-items >