Ingezonden: regiotaxi ter verbetering vatbaar
31-01-2012 10:21
4 reacties
Als mindervalide maak ik gebruik binnen de regio van regiotaxi. Graag wil ik hier onder enige ervaringen mededelen.
Sinds de nieuwe aanbesteding van het vervoer, nu uitgevoerd door vervoerder Gomes loop ik tegen aantal punten aan. Wellicht is dit ter verbetering voor hun en gemeente vatbaar. We spreken hier over 25 januari ik had die dag om tien uur 's ochtends een taxi gereserveerd om naar werk te gaan. De taxi verscheen netjes op de afgesproken tijd, maar ging vervolgens over de halve Veluwe waardoor ik om twaalf uur op de plek van bestemming in Nijkerk arriveerde. Dit herhaalde zich vanochtend de 30e nog eens. Hierbij een schets hoe zo'n rit verloopt. De taxi-chauffeur arriveert laat mij in en zegt vervolgens, 'ik heb deze rit pas om tien voor half elf binnen gekregen'. 'Dus ik loop praktisch al een half uur achter de feiten aan'. Als ik de klant dus merk dat de volgende passagiers ook al een uur hebben zitten wachten word mijn verbazing nog groter. Tijdens een belletje naar de centrale zegt men, 'de oorzaak ligt bij het slechte weer'.
In het afgelopen weekend hoorde ik van een chauffeur dat hij onafgebroken, vijf uur achter het stuur had gezeten zonder enig pauze. Ik vraag me af vrede klanten en chauffeurs, waar de regiotaxi planners mee bezig zijn. Het gaat namelijk om speciaal doelgroepvervoer wat ook gewoon een eigen leven leidt en niet geregeerd moet worden door planners van Connexxion. En die de dienst uit maken. Denk dat hier ook een taak ligt bij gemeentes en of provincie. Om te toetsen hoe het vervoer verloopt en waar ze geld aan uit geven.
Henrie Verschuur
Amersfoort
Hans Terlouw op 31-01-2012 16:38
Graag sluit ik me met mijn kritiek aan op wat Henrie Verschuur heeft ervaren met de uitvoering van de ritten van de Regiotaxi ná 1 januari 2012. Mijn vrouw en ik reserveerden voor 3 januari 2012 een rit van Amersfoort naar Leusden, de taxi kwam ca 15 minuten te laat en chauffeur gaf toe dat hij niet wist hoe hij met het navigatiesysteem in deze auto moest omgaan, het werkte niet of zoiets,en liet zich toen maar wat leiden door een andere passagier die al in de taxi zat. De terugreis van Leusden naar Amersfoort ging nog beroerder we werden, zoals afgesproken, vooraf gebeld, we moesten klaar staan want de taxi zou er over 5 minuten zijn toen de taxi er ná 20 min. nog niet was hebben wij gebeld ná weer een kwartier kregen we van hun weer een telefoontje en we te horen kregen dat hij er binnen 5 minuten zou zijn. Die 5 minuten liepen uit tot ruim een kwartier. De taxi reed ons eerst nog voorbij maar door breed te gebaren keerde hij.Ook deze chauffeur bleek niet overweg te kunnen met het navigatiesysteem zoals hij eerlijk zelf aangaf. Bovendien beklaagden beide chauffeurs zich over de bij te houden administratie, alles moest op rittenstaten o.i.d worden ingevuld ondanks dat we onze namen en adressen op een scherm op het dashbord zagen staan. We hebben dezelfde dag nog een klacht ingediend bij de vervoerder Taxibedrijf Eemland-Heuvelrug. Tot op heden hebben we nog geen enkele reactie ontvangen.
gebruiker regiotaxi Leusden op 31-01-2012 23:30
Helaas hebben wij dezelfde ervaring met de regiotaxi. Stuur uw klachten niet alleen Regiotaxi Eemland/Heuvelrug, maar ook naar Gomes, de provincie en het zorgloket van de gemeente. En meld u aan voor het Regiotaxi-klantpanel van de provincie.
Helaas zijn niet alle betrokken partijen er van doordrongen dat we in 2012 leven en veel correspondentie per mail gaat. Klachten willen ze uitsluitend nog op papier ontvangen.
Verwarrend is het ook dat de regiotaxi nu onderdeel is van Regiotaxi De Vallei. In plaats van dat ze nu Regiotaxi Eemland/Heuvelrug integreren in Regiotaxi De Vallei, maken ze het alleen maar moeilijker.
C. Ritica op 01-02-2012 20:08
Niet alleen bij de Regiotaxi ondervinden de klanten problemen, maar ook de voorziening bij Valys is verminderd. Zo heeft men nu jaarlijks aanzienlijk minder kilometers ter beschikking. Als advies wordt gegeven: reis meer in combinatie met de trein.
Leuk, als je moeilijk ter been bent en je moet vanaf het uiteinde van het perron naar de uitgang lopen.
Waarom deed je toch ook alweer beroep op Valys?
JW G op 23-02-2012 20:13
Na de introductie zijn we nu bijna 2 maanden verder. Ik merk wel als chauffeur, dat de kinderziektes aannmerkelijk minder zijn geworden. Ondanks vele klachten zijn er ook klanten die tevreden zijn. Sluit niet uit, dat we continue moeten verbeteren en naar de klanten blijven luisteren. Ook de chauffeurs zelf moeten tijd nemen en actiever worden. Niet in de auto blijven zitten, doch ook op onderzoek gaan als de klant niet direct te vinden is of helpen bij het in- en uitstappen.Tenslotte, het is niet altoos: wie eerst komt, eerst maalt. Naar het werk gaan of hospitaal bezoeken vind ik belangrijker dan ergens op visite gaan.
PvdA wil inzicht verkeersveiligheid rondom scholen
21-05Van Koningsveld heeft geen vertrouwen ... 21-05Fit2Move hardlopers nemen deel aan ... 21-05Sportdag OBS Atlantis succesvol 21-05Wethouder in gesprek over Grebbelinie 21-05Meisjes Breede Hei regiokampioen ... 21-05Ingezonden brief: Prikkeling voor ...2 21-05ChristenUnie wil gevolgen weten verandering ... 21-05Torenspits na brand weer terug op ... 21-05Onderzoek: Fietsster door remfout ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
15-05Gemeente redt Dias Latinos met garantstelling20 19-05Slechte start CJVV 16-05'Kunduz-coalitie' sluit Eem-akkoord23 15-05VVD wil excuses PvdA vanwege 'aanval ...6 15-05Hooglander vernielt deur na hoge ... 15-05Lokaal Lekkers op Proef 17-05De Kelder wil verbouwen op huidige ...1 15-05Tweede verdachte overval Beestenmarkt ... 16-05Patatparadijs 18-05Wegafzetting na ongevalMeeste reacties
16-05'Kunduz-coalitie' sluit Eem-akkoord23 15-05Gemeente redt Dias Latinos met garantstelling20 15-05VVD wil excuses PvdA vanwege 'aanval ...6 19-05PvdA: Amersfoort moet bruisen tijdens ...4 21-05Ingezonden brief: Prikkeling voor ...3 21-05Van Koningsveld heeft geen vertrouwen ...2 21-05PvdA wil inzicht verkeersveiligheid ...1 18-05ChristenUnie wil humane opvang ...1 16-05BPA vecht uitspraak kiesraad aan1 17-05De Kelder wil verbouwen op huidige ...1



Misbruik



